Kezdőoldal » Otthon » Kert » A Yucca-t lehet sima leveléről...

A Yucca-t lehet sima leveléről szaporítani, ha lehet, akkor hogyan?

Figyelt kérdés

Mivel nekem van egy kedves dédelgetett Yuccám. De ha földarabolom szegényt, félek, hogy rosszul csinálok valamit és elpusztul. Akkor már vége a virágnak. Egyébként ha levélről szaporítanám, akkor nem is csúnyítanám el az anyanövényt...


Válaszaitokat előre köszönöm!



#levél #szaporítás #yucca #virág szaporítása
2018. dec. 1. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
levélről nem megy
2018. dec. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig feldaraboltam a Yuccát, a Filodendront, a Dieffenbachiát, olyan 15-20 cm-es darabokra, sima vízbe tettem. semmi cicó és mind kigyökerezett.

Az eredeti törzset a földben hagytam, azon is jött mindig 2-3 "gyerek"

De ha te ettől tartasz, akkor ne csináld, nem szeretném, ha a lelkemen száradna a növényed halála!

Egy biztos: levélről nem lehet szaporítani.

2018. dec. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kedves kommenteket! Akkor megvárom míg nagyobb lesz a növény :). Talán akkor szerteágazik és kicsit bátrabban szaporíthatom!
2018. dec. 2. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!