Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ahhoz, hogy a magyalok teremje...

Ahhoz, hogy a magyalok teremjenek bogyót, porzós is kell a termősök mellé?

Figyelt kérdés

Van Blue Princess és Alaska magyalom, nem találtam olyat róluk, hogy öntermékenyek lennének, de olyat sem, hogy porzós kell külön melléjük.


Ha kell, mindegy milyen fajtájú a porzós?


És hány éves korukban kezdenek bogyókat hozni?



2018. dec. 15. 10:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha magyarul nincs, akkor keress angolul. Ha nem beszéled, akkor ott van a fordító, én is ezzel találtam:

" 'Blue Princess' is a female plant and needs a male poollinator to produce the attractive redd berries"

Vagyis, kell porzópartner. Mivel emlegetnek konkrét porzófajtákat, ezért valószínűleg nem mindegy, milyent ültetsz. De szerintem valamennyi termés várható a legtöbb porzófajtával, legfeljebb nem lesznek olyan nagyok a fürtök.

[link]


Az Alaskáról viszont azt írják, hogy önporzós:

"Alaska is a self-pollinating female form"

Tehát, szerintem, a másikat is kellene porozni.

Virágokat láttál már egyáltalán? Nem a kor számít, hanem a fejlettség.

2018. dec. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen@


Idén ültettem őket, még csak 30 centis kis bokrok, nem volt virágzásuk.


Van még egy harmadik magyal, tőlük jóval távolabb, ezt direkt dústermésű önbeporzósként hirdették (a fajtájára nem emlékszem), de ez már a harmadik éve nálam, kb. combközépig ér, és már virágzott, de termést nem hozott.

Valahogy utána próbálok akkor járni, mert a bogyók miatt választottam magyalt a madaraknak, amellett, hogy örökzöld, és így védettséget is ad a téli hidegben...

2018. dec. 15. 22:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!