Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen kaktusz ez?

Krisztián6699 kérdése:

Milyen kaktusz ez?

Figyelt kérdés

Ajándékba kaptam, de foggalmam simcs milyen kaktusz lehet... valaki tudja esetleg? életemben nem láttam még ilyen kaktuszt...


[link]



2018. dec. 28. 09:02
 1/4 anonim ***** válasza:
A kaktusz rendszertani besorolásáról, nevéről nem tudok nyilatkozni. Egy biztos, ez szándékosan, vagy véletlenül nem megfelelő körülmények között kialakított/kialakult torz forma. Hirtelen sötét helyre tették, ahol egy oldalról kapott gyenge megvilágítást. Ennek megfelelően megnyúlt, kevés zöld színtestet termelő u. etiolálódott törzset fejlesztett, akkor kaptad te. Ha normális, fényes helyen tartod, akkor elveszti "különleges" formáját és normálisan fejlődik tovább.
2018. dec. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én sem tudom, milyen, fura kis mutáns, de nagyon aranyos. :D
2018. dec. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget, most kiraktam az ablakba, ott több a fény, kíváncsi leszek hogy változik 😀
2018. dec. 28. 13:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon tönkre van menve a meleg miatt, ritkán látni ennyire szörnyen kinéző kaktuszt.

Nem a sötét meg az öntözés a legfőbb baja, hanem a meleg. Ilyenkor, télen 15 fok alatt kellene tartani. Nézz utána a kaktuszok tartásának egy hozzáértő oldalon, a gugliba beütöd, hogy kaktusz tartása. Pl.:

[link]

Csak egyféleképpen fog valaha is helyrejönni úgy-ahogy: most egyből hidegre viszed, 10 fok alatt fény nem is szükséges, öntözni nem szabad egyáltalán, aztán a fagyok megszűntével április végén, május elején kirakod a szabadba, és ezeket a rettenetes megnyúlt részeket késsel szépen levagdosod. Akkor őszre, ha nem is jól, de kinéz majd valahogy.

A pontos fajt ilyen eltorzult állapotban nem tudom megmondani, de valamilyen Rebutia, ez biztos. Ekkora növényen rengeteg virág lett volna tavasszal, ha előbb utánanézel a tartásának.

2018. dec. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!