Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fajta szobanövény ez?

Milyen fajta szobanövény ez?

Figyelt kérdés

Ajándékba kaptam, mondhatni örököltem, de nem mondták, mi ez, nem tudom, mit igényel és mit sem. Tudna valaki segíteni?


[link]

[link]



2018. dec. 28. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Gyompálma.

[link]

2018. dec. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Chamaedorea oblongata a latin neve, ennyit találtam, de magyarul sajnos közelebb nem jutottam. Mindenféle pálmákat hoz fel nekem a kereső (bambuszpálma, gyompálma stb.) gondolom ez is valami pálmaféle.
2018. dec. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Utoljára az Avatarban láttam ilyeneket
2018. dec. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, Chamaedorea oblongata. A gyompálmához nem hasonlít különösebben. De amúgy rokona, így ha erre keresel rá, és az ennek ajánlott módon tartod, akkor nem tévedsz nagyot. Vagy keress rá angulul, és fordíttasd le az oldalt a guglival, ki lehet azért szedegetni a lényeget. (Ha nem beszélsz is angolul.)
2018. dec. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Beszélek angolul, a latin név alapján megvan, most már gondját viseljük. :)
2018. dec. 28. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!