Kezdőoldal » Otthon » Kert » Növénynek miért sárgulnak az...

Növénynek miért sárgulnak az egyik oldalon a levelei?

Figyelt kérdés

Így néz ki:

[link]


A másik oldalon nincsenek ilyen sárgák, de eddig fordítva volt, szóval a belső oldalon lettek a sárgák.



2018. dec. 30. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Fény- és/vagy tápanyaghiány.

Vagy az alsó/belsö részek sötétben vannak, vagy túl kevés a tápanyag, és ezért a régi levelek elszáradnak.

2018. dec. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tél van, most talán a fűtés miatt az enyém is így néz ki. Azt vettem még észre, hogy ez a növény utálja, ha piszkálják, én ha átkötöm, szintén dobálja a leveleit. De mindig helyre jön.
2018. dec. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én tápozgatom most is, az szerintem nem gond. De a fényt keveselheti ebben az időszakban.
2018. dec. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Huzat? Azt semmi nem bírja.
2018. dec. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég kicsinek tűnik a cserép, ha nem pótolod a tápanyagot, akkor ebből lehet gond.

Az a piros dolog micsoda? Nem valami olyasminek a részlete, ami miatt állandóan víz áll alatta? Mert az állandó mocsár okozhat gyökérpusztulást.

Gondolom, ablak közelében tartod, tehát a fényhiány nem feltétlenül okozhat gondot. Bizonyos esetben, déli fekvésnél akár még több fényt is kaphat egy növény télen, a rövidebb nappal ellenére, mert nyáron nem éri közvetlen napfény a fentről sütő nap miatt, télen meg igen.

2018. dec. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én inkább kiszáradásra gyanakszom. Vagy kevés vizet kap, vagy nagyon száraz a levegő és sokat párologtat a leveleken át.
2018. dec. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


A kérdésre, hogy mi a piros: az egy kis szék azon van a növény. Viszont van egy kis piros termés vagy virág is rajta, látszik ez is a képen és volt még több is. És most az jutott eszembe, hogy nem lehet, hogy emiatt dobja le a leveleket, mert erre megy el az erőforrása? És akkor lehet tényleg táp kellene neki? Ezt most így hasból kérdezem, mert nem értek a növényekhez sajnos (még :D).


De mindenesetre kísérletezem azokkal amiket mondtatok. Adtam neki tápot is.

2018. dec. 31. 17:18
 8/10 A kérdező kommentje:
#2 tiéden is lett virág meg ilyen piros termés?
2018. dec. 31. 17:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha jól van tartva, akkor folyamatosan hozza ezeket a terméseket. 1 termés nem sok energiát visz el, inkább az általános tápanyaghiány lehet a probléma. Ha eddig nem tápoldatoztad, akkor az azt jelentette, hogy mindent kiszedett a földből, aztán meg mikor nem volt már mit, akkor nekifogott a saját szervezetét felélni.

(Nem ismered a sztorit a cigányról meg a lováról? Úgy gondolja, túl sokat zabál, aztán le akarja szoktatni az evésről: minden nap egy szál szénával kevesebbet ad neki. Utána meg kesereg: - Pont most döglött meg a roh@dék, amikor már napi 1 szál szénán is elélt volna.)

2019. jan. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9 :D. Amúgy ez egy klasszikus filozófiai probléma egy megfogalmazásának tűnik, amit szoritész paradoxonnak neveznek. de lehet nem az a szerkezet nem vagyok biztos:

[link]


mindenesetre adok neki kicsit rendszeresebben szalmát.

2019. jan. 3. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!