Kezdőoldal » Otthon » Kert » Metszőollórugót szabad olajozni?

JAdam48 kérdése:

Metszőollórugót szabad olajozni?

Figyelt kérdés
2019. jan. 3. 11:50
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Kell is.
2019. jan. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
15%
maximum bio láncfűrész kenő olajjal
2019. jan. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Á, halála az olaj neki (vicc vót).
2019. jan. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én varrógépolajjal szoktam.

[link]

2019. jan. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
WD-40 teljesen jó, amikor porszáraz már, akkor is marad egy kis víztaszító réteg. Pont ez a dolga neki.
2019. jan. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én kiveszem,belemártom gázolajba,kicsit lerázom,visszateszem,...és dolgozok tovább az ollóval.
2019. jan. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ittam a borotokból.
2019. jan. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én grafit spray-el szoktam befújni. Nem mintha az olaj ártana neki, csak volt itthon, kipróbáltam, és sok minden kenésére bevált. Nem szedi össze a koszt mint az olajok, nem ragad bele a por. Csak sűrűbben kell használni, mint az olajat. Minden használat előtt fújok belőle a surlódó felületekre.
2019. jan. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Bocs a rövid kérdésért! A lényeg az lenne, hogy az olaj bent tartja a port, homokot és egyéb szennyeződéseket.

ami a rugó megszorulását, akadozását eredményezheti. a felületek kopásáról nem is beszélve. Ezek után megtisztítani sem könnyű. (A kérdésem abból ered, hogy a zárakat, lakatokat sem ajánlják olajozni)

2019. jan. 4. 11:01
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A BIZTONSÁGI zárbetéteket és lakatokat nem szabad olajozni.

Mert abban olyan apró, precíz, szorosan illeszkedő alkatrészek vannak, amik beragadnak a beszáradó olajtól, meg a beragadó portól.

A hagyományos zárakat és lakatokat viszont kötelező időnként zsírozni és/vagy olajozni. A biztonsági betétes zárakat is, csak magát a betétet nem.

A metszőolló rugója nem egy annyira precíz dolog, hogy az olaj megfogja, amikor elpárolog belőle a hígítóanyag. Amikor teljesen kiszárad, akkor megolajozod ismét, és kész. Tél végén, szezon előtt én mindig ki szoktam tisztogatni és megolajozom legalább a legjobb, legtöbbet használt ollómat. A többit meg szükség esetén.

A bejutó port, homokot szépen kidolgozza magából a rugó, nem koptat. Az egymáson elcsúszó acél viszont erősen koptat, ha száraz (bármilyen simának látod), ezt a koptató hatást kell megszüntetni a kenőanyaggal, ami kitölti a felület egyenetlenségeit.

Úgy mellékesen, a kenőanyag miatt könnyebb az ollót egész nap nyomkodni, nem is idegesít a nyikorgással, és korrózióvédelmet is ad.

2019. jan. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!