Kezdőoldal » Otthon » Kert » Almafa termésének csökkentése...

Almafa termésének csökkentése hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy golden almafánk a kertben, aminek a gyümölcse felesleges számunkra, mert alig eszünk belőle, pálinkát nem készítünk. Viszont nagyon szemeteli a kertet, nem győzzük a lehullott termést összeszedni és a fa alatti terület is használhatatlan. Hogyan lehet a termést drasztikusan lecsökkenteni? Van erre valami jó módszer?

#termés csökkentése #gyümölcshozam
2019. jan. 14. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Ha kivágod a fát, akkor utána nem sokat kell bajlódnod a terméssel. Ha nem kell a gyümölcs, ha hasznosítanád azt a területet, akkor mégis mi a kérdés?
2019. jan. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kivágás nem opció, akkor tavasszal a kis almakezdeményeket szedd le, és csak annyit hagyj, amennyi almát akarsz.
2019. jan. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenütt vannak, akik boldogan leszedik és elviszik a termést évről évre, még fizetnének is érte egy könnyített árat.
2019. jan. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az almát el tudod ajándékozni, ha neked nem kell, sokan örülnének neki!
2019. jan. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont nagyon szemeteli a kertet, nem győzzük a lehullott termést összeszedni és a fa alatti terület is használhatatlan'


Miért nem vágjátok ki???


Amúgy el is ajándékozhatod, szerintem mindenki elfogadja. De ha nem akarod te leszedni, szólj a szomszédnak, vagy ismerősnek.

2019. jan. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, amit leszed, azt viheti, és nincs problémád a terméssel (és még a szomszédi viszonynak is jót tehet).
2019. jan. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen szomszédom.

Fűnyíróval szedte a hullott almát.

2019. jan. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én megértem például sárgabarackot azért nem ültettem mert csak pár kilót ennénk meg pár év múlva meg terem vagy 50kg-ot.

Vagy leszeded még a kicsi 2-3cm almákat vagy metszéssel átalakítod a fát mondjuk a vékony ágakat felére vissza vágod

2019. jan. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Virágzáskor lehet vízüveg oldattal permetezni, hogy a bibéken lezárjuk a pollen előtt az utat.

Vagy lehet valami durva perzselő hatású szerrel is permetezni, hogy lefonnyadjanak a virágok. Pl rézgálic.

2019. jan. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!