Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerítésre belátásgátlónak...

Kerítésre belátásgátlónak használható (tófólia alá való) geotextília?

Figyelt kérdés
Szeretném a szomszéd irányába átláthatatlanná tenni a kerítésemet, de a klasszikus árnyékoló hálókon még 2 rétegben is valamennyire átlátni. Ezért gondoltam, hogy az ilyen háló alá tennék egy vékonyabb geotextilt, ami elég strapabíró, és állítólag UV álló is. Van valakinek ellenjavaslata, hogy esetleg miért nem jó ötlet? (Csak azért kérdezem, mert a neten sehol nem láttam ötletként, és még árban is olcsóbbnak tűnik, mint a hagyományos árnyékolóhálók)
2019. jan. 21. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem működne a dolog. Esetleg akkor lehet gond,ha nagy szél van.
2019. jan. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A szélre én is gondoltam, de mivel vízáteresztő, ez azt is jelenti, hogy a szelet is részben átengedi, hasonlóan a fátyolfóliához, amit szoktam fóliaalagútra is tenni, és az sem szokott kiszakadni nagyobb szélben, pedig az jóval gyengébb, kézzel is szakítható anyag.
2019. jan. 21. 11:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó lehet, de a szél miatt jól le kell rögzíteni.

Az, hogy víz- vagy légáteresztő, nem azt jeleni, hogy nem kap bele a szél. Ugyanis bármilyen kis szélben nagyságrendekkel nagyobb a levegő mennyisége, amit az képes átereszteni.

2019. jan. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én sem úgy értettem, hogy akkor nem számít a szél, de gondolom, ha részben "átfúj" rajta, akkor nincs akkora erőhatásnak kitéve, mintha mondjuk fóliát terítenék ki, ami 100%-ban felfogja a szelet.
2019. jan. 22. 08:17
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Alig enged át levegőt. Mondjuk, erős szélben a levegő 3 %-át átengedi, ennyi. Ha nem valami erősen szélvédett helyen van, akkor vitorlaként működik, és ha nincs elég mélyen alapozva a kerítésoszlop, akkor kidönti a szél az egészet.

Van geotextil, ami UV-álló, de nem mind.

2019. jan. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Le fogja szaggatni az első erősebb szél. No nem egyből és nem teljesen, hanem apránként. Folyamatosan toldozni-foldoznod kell majd, vagy hamar irtó ronda lesz.
2019. jan. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Árnyékoló háló is többféle minőség van, a 95 %-os viszonylag jobb, de már abba is nagyon jól bele tud kapni a szél.

Átláthatatlan akkor lesz a kerítés, ha befektetsz, és tömör kerítést csinálsz, pl. palát. Nálunk is az van az egyik szomszéd felé, állítom, hogy nincs ennél jobb. De ennek is megfelelő alapozás kell nyílt terület esetén. Már két helyen is láttam szélvihar által ledöntött tömör kerítést.

2019. jan. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolso,hullampala lemezre gondolsz?Vagy milyen pala?
2020. máj. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, hullámpala.

Egyeseknek nem tetszik, de még mindig szebb, mint a szomszéd feje, ha azt kellene nézni. :)

2020. máj. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia,

Végül raktál fel geotextíliát? Hogy tart, milyen? Én lamellás kerítésre szeretnék tenni :)

2022. márc. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!