Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi baja lehet az euphorbia...

Mi baja lehet az euphorbia trigona növényemnek?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


A kaktuszokkal együtt teleltettem, egy átlagban 5-10 fokos helyiségben. Ahogy a kaktuszoknak neki se adtam vizet. Gombaírtót kapott a teleltetés elején.

A hajtások tetejétől kezdett el barnásodni, és fonnyadni. Ahogy észrevettem behoztam a szobába, megöntöztem, a hajtások elhalt tetejét levágtam (steril, éles szikével), és gombaírtóztaval kezeltem, de nem lett jobb. Ami még érdekes, hogy alig folyt ki belőle olyan tejes nedv, ami már egy kisebb sérüléstől is folyik.

Még megmenthető?


2019. febr. 1. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Talán egy nagyon kevés vizet kaphatott volna, olyan kiszáradásosnak tűnik.
2019. febr. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hát lehet kellett volna vizet adni neki
2019. febr. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mivel teleltettem, ezért nem adtam neki vizet, de igazatok van ezt nem lehet úgy teleltetni, mint a kaktuszokat. Szerintem amúgy inkább megfázott.

A kérdés inkább az, hogy meg lehet-e még menteni.

2019. febr. 1. 22:59
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hűvös helyen nem kell öntözni. Én is teljesen szárazon teleltetem őket már sok éve.

Semmi kiszáradás, az nem így néz ki.

Fagy nem érhette? Egy hideg éjszaka, vagy rányitotta valaki az ajtót? Fagyásra jellemző, hogy először a nedvdús hajtáscsúcs fagy el. +1 fokban semmi baj nem lehet.

A fekete pettyek baktérium jelei valószínűleg, de szerintem már csak az elhalt szövetek fertőződtek.

2019. febr. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát egy-két hűvösebb estén lehet, hogy érte fagy. Meg sajnos az ajtó is volt nyitogatva. Most ugye, ahogy írtam behoztam a szobába és megöntöztem, de ez a barnásodás még mindig megy egyre lejjebb. Mit kéne csinálni vele, vagy már mindegy neki?
2019. febr. 2. 18:16
 6/7 anonim ***** válasza:
ha megfagyott, akkor könnyen lehet hogy annak annyi. nálam aloék fagytak/fáztak meg, egy se élte túl
2019. febr. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vágd lejjebb, a látható rothadás alatt 10 centivel. Ha muszáj, akkor még lejjebb, és reménykedj, hogy legalább a töve túlélte. A föld alatti rész védve volt valamennyire, ha amúgy a határon billegett a dolog, akkor az életben maradhatott.
2019. febr. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!