Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan metszem meg a sargabara...

Hogyan metszem meg a sargabarackfat? Tavaly iszonyatosan sokat nőtt, egyes hajtásai 1,5méteresek. Visszavágjam rendesen vagy hagyjam es akkor iden nem nő olyan eroteljesen?

Figyelt kérdés

A fát 5 éve ültettük, szep, eroteljes.

Szeretnék formás és kezelhető méretű fát, ugyanakkor az árnyékára is szükség lenne, igy mar most gondolkodom hogy us metszem meg. Kb.160-180cm-nel van egy elagazas a vazagakon, onnan 3-4 db akar 1,5 meteres hajtas, azok vegen nehol ujabb kis elagazasok. Az eroteljes hajtasok vege fele látok most rugyeket, alatta nem.



#metszés #sargabarackfa
2019. febr. 19. 16:43
 1/8 A kérdező kommentje:
Ime a fa: [link]
2019. febr. 19. 16:53
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom a sárgabarackot nem szabad metszeni mert elpusztul.
2019. febr. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mindentudó99 ***** válasza:
Ha metszetlenül hagyod hamar felkopszpaszodik. 30 centinél ne hagyj hosszabb vesszőket.
2019. febr. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Én is metszem a sárgabarackomat. A másik hogy kezdő metszőként tövig vágd vissza a vesszőket, gallyakat, ne próbálj meg még a rügyekkel játszadozni, előbb olvass el egy szakkönyvet.
2019. febr. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1/3 dal feltétlen vissza kell vágni.De nem most,majd ha látszódnak a termő rügyek .Így az ágak alsó fele rakódik be termő rüggyel .A termés súlyától nem fognak az ágak letörni . Nekem azt mondta kertész mikor dicsekedtem neki milyen szép hosszú ágakat növesztett a fa . Na ez a baj!!

Vágja csak vissza 1/3 ára,ne sajnálja a metsző ollót.

Majd jönnek a rügyek,ha a fa rá van kényszerítve .

2019. febr. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom, elég gyenge ágak mennek elég magasra. Ha nem fogod vissza a megnyúlást, akkor jó esetben úgy fog kinézni őszre, mint a szomorúfűz, vagy legalábbis vízszinteshez közelre hajolnak a vázágak. Ha nincs szerencséd, akkor meg letörnek. Idén már jó termésed lehet (főleg, ha önporzós fajta), azok a rövid oldalra álló ágacskák (termőnyársak) tele lesznek virággal. Ezeket ne bántsd, hagyd meg mindet, ha túl sok termés lenne, majd leritkítod galambtojás méretnél. Leszedni könnyebb, mint rárakni.

A hosszú tavalyi vesszőket válogasd át. Amit meg akarsz hagyni (vázáganként 3-5 db-ot), azt vágd vissza 20-30 cm-esre, hogy ne húzzák lefelé az indokoltnál jobban a vázágakat, a többit (nagyon rossz irányba állót, a másikhoz túl közel indulót) meg tőben vágd ki.

Arra figyelj, hogy a kajszi ágai idővel mindenképpen lejjebb fognak hajolni. Ezért még függőleges vesszőt is meg szabad hagyni, mert úgyis kihajlanak oldalra később. Ezért is nem szabad túl sok termést meghagyni az első időszakban, hogy ne húzzák le a főágakat.

2019. febr. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja igen, én ezt kihagytam, majd csak nyílás előtt max. egy héttel metszd, és azonnal nyomasd is le rezes lemosóval. Ameddig a bimbók nem nyíltak ki, és nem látod a bibéket, addig nem vagy elkésve a metszéssel és lemosással.
2019. febr. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ezer koszonet a valaszokert :)
2019. febr. 19. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!