Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szertnék csemegekukoricát...

Szertnék csemegekukoricát ültetni de ősszel nem ástam fel a kertet és nem trágyáztam, ilyenkor még lehet?

Figyelt kérdés

2019. febr. 23. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
A kukorica ültetése még arrébb van.Mindent lehet,ha nem fagyott a föld .
2019. febr. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gondolom, a talajelőkészítésről szól a kérdés.

Tavaly volt művelve? Vagy vastagon tarackos? Vagy milyen állapotú jelenleg? Gondolod, hogy nagyon tápanyaghiányos lehet? Milyen hasznosítás volt azon a helyen eddig?

Ezeket mind leírhattad volna, ha már egyszer kérdezel.

Amúgy ha feltétlen szükséges, akkor műtrágyát használj, szervest csak abban az esetben, ha van olyanod, amin nem látni, hogy az trágya, hanem inkább virágföldnek tűnik. Mert ha frissebbet használsz, az kiégeti a kukoricát is, meg mást is.

Ásni ilyenkor is lehet, homokot jobb is tavasszal állítólag. Kötött talajt jobb ősszel, meg trágyázni is olyankor kell. De ha már tavasszal ásod, akkor kicsi fogásokkal áss, és azonnal el is kell munkálni a felszínt (az őszivel ellentétben), mert különben nagyon rossz minőségű lesz, nem porhanyós.

2019. febr. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
kicsit tarackos,elöző évben paprika és paradicsom volt ültetve illetve hagyma.Az is megoldás,hogy ha a kukorica mag mellé műtrágyát is szórok?nem égeti ki?
2019. febr. 23. 18:49
 4/5 A kérdező kommentje:

tehát bele közvetlen az ületető gödörbe egy marékkal

nitrogén műtrágyát

2019. febr. 23. 18:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Ásás előtt szórd el a műtrágyát, vagy rotációzás előtt, hogy egyenletesen elkeveredjen a földdel. A kukoricaszem mellé szórva várhatod a világ végéig, hogy kikeljen, kiégeti.

Nitrogént csak akkor használj, ha konkrétan tudod, hogy nem lesz belőle baj. Ha nincsenek hozzá egyéb tápelemek a földedben, akkor több kárt okoz, mint hasznot, mert hiánytünetek fognak fellépni.

Én ezért szoktam komplex műtrágyát használni, amiben mikroelemek is vannak.

A tarackkal sok bajod lesz, azt ki kellett volna gyomirtózni még az ősszel, vagy idén hetente végigjárni kapával, és ami előbújt, egyből kivágni. Természetesen, előtte ásáskor a lehető legtöbb gyökeret kidobálni.

2019. febr. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!