Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek érdemes már...

Szerintetek érdemes már elvetni ezeket a magokat? Répa, petrezselyem, hónapos retek, spenót, karalábé, zöldborsó.

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok :) Ezekre a vetőmagokra márciusi vetést javasoltak, a helyük már el van készítve, napos területen, laza (homokos) a talaj. Van, amelyikre azt írták, fagytűrő fajta.

2019. márc. 3. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Símán vetheted öket!
2019. márc. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A sárgarépát még nem vetném el. A zöldborsót is csak akkor, ha kifejezetten korai fajta. Az összes többit igen.
2019. márc. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A répa meg a velőborsó határeset talán, de szerintem nyugodtan mehetnek. Ha kifejtőborsó, akkor már nem is határeset, hanem itt az ideje. (A kifejtőt arról ismered meg, hogy viszonylag kicsi és gömbölyű, a velő meg valamivel nagyobb szemű és szögletes, ez adja a jó minőséget.)

Ami kérdéses, az a retek meg a karalábé. Ilyen meleg földben napok alatt kikelnek, ha vizet kapnak, aztán egy egész kicsi fagy is elviszi őket. Kelés után még nagyon érzékenyek.

A karalábét én virágládában szoktam előnevelni (március közepén nekifogva, szobában kelesztve, kelés után kitéve), azt be lehet hozni fagy esetén, és április legvégén ültetem ki.

Van olyan karalábé, amire azt írják, hogy korai fajta. Ezek bírják jobban a hideget, ezeket lehet korán kitenni, mert szépen fejlődnek a hűvösebb időben is. Viszont gyorsan fásodnak, ezekből csak pár darabot érdemes korán. Utána jön a melegigényesebb nyári karalábé, amit nem vág haza a nyári 35 fok. Végül az októberre időzített késői karalábé, ami tárolható.

Idén már korait nem vettem, mert pár szál miatt nem érdemes vele dolgozni (helyszűke), hanem április legelején akarom majd ládába tenni a nyári karalábé magját, előtte meg veszek 5 korai karalábépalántát a piacon, ami elég lesz a saját termésig.

2019. márc. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. márc. 7. 07:33
 5/6 anonim ***** válasza:

A retek simán bírja, nem tudom az előttem szóló miért írja, hogy nem. Annak inkább a túl jó idő káros...

Tavaly októberben/novemberben én még vetettem retket, és simán fejlődtek, egy fagyot is átvészeltek....

2019. márc. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert ez az igazság, azért írtam.

A kifejlett retek még a -5-öt is elviseli, némi minőségromlással, de kelés után, ahogy írtam, a -5 simán elviszi, valószínűleg már a -2 is. És egyáltalán nem példa nélkül való, hogy márciusban -5 legyen.

2019. márc. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!