Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi miatt nő így a könnyezőpálmám?

Mi miatt nő így a könnyezőpálmám?

Figyelt kérdés

Nagyként vettem, és sok új levelet növeszt, viszont egyre "nyomorultabbakat"...vagy hogy fogalmazzak. Először csak simán kisebbek, és puhábbak voltak, de a mostaniak már nem is szabdaltak, picik, és sima szélűek, világoszöldek. Locsolom kb 3 naponta, és permetezem is vízzel. Fényhiány, helyhiány? Mi okozhat ilyen tüneteket? Sajnos nagyon a kevés lehetőségem van az elhelyezésére, vagy mondhatjuk úgy is, hogy ez az egyetlen. Ablakkal szemben van, kb 4 méterre.

A segítőkész válaszokat előre is köszi!



2019. márc. 6. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:

A leírás alapján, sötétben van, éhezik, és túl sok vizet kap. Csoda, hogy még él.

A filodendron a szűrt fényt szereti. A sötét, árnyékos helyeket viszont nem kedveli, ebben az esetben megnyúlik.

Tavasszal esedékes az átültetése, jó minden évben átültetni tápanyagdús földbe, hiszen magas a tápanyagigénye, így szebben fog fejlődni.Rendszeresen kell öntözni, nyáron több vizet igényel, mint télen, ám nyáron se szabad túlöntözni , inkább hagyni kell két öntözés között kissé kiszáradni a földjét. Kéthetente érdemes tápoldatozni, leginkább tavasszal és nyáron, amikor a növekedési időszaka zajlik.

2019. márc. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kb. akkora cserépben kell tartani, hogy elég legyen télen 7, nyáron 5 naponta öntözni. Ha a talajszerkezet nem megy tönkre, akkor nem fontos átültetni, de a tápoldatozásra nagyon oda kell figyelni.

A túlöntözés és a tápanyaghiány mellett természetesen a fényhiány is fennáll, 4 méter az ablaktól az nagyon sok, még egy alacsony növénynek is, de egy magasnak meg főleg semmi. Közvetlen napot nem, de sok fényt igényel.

A permetezés felesleges.

2019. márc. 7. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek, ment a zöld. Igyekszem javítani a körülményeken. Szárazabb levegőben sem kell permetezni?
2019. márc. 7. 08:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Helyenként írják a neten, de ahol én eddig szép növényt láttam, sehol nem permetezték. Mondjuk, azt nem tudom, hogy a páratartalommal mi volt a helyzet.

Ha alacsony páratartalmat mérsz, akkor permetezz. Ártani nem árt éppen.

2019. márc. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!