Kezdőoldal » Otthon » Kert » Téli jázmin nevű cserjének...

Téli jázmin nevű cserjének mennyire "durva" a gyökérzete?

Figyelt kérdés

Mondjuk az aranyvesszőhöz (népi nevén aranyesőhöz) képest?

Úgy értem mennyire vastagszik meg és nyom el mindent a talajban? Van olyan durva, mint az aranyvesszőé?

(Ez utóbbi nálam szétnyomta a betont... Ki akarom irtani. Láttam viszont valahol buszból téli jázmint, és nagyon megtetszett, még korábban is virágzik. Vajon ha téli jázmint ültetnék helyébe, akkor az is úgy elnyomna mindent a gyökerével????)


Arra ügyelnék, hogy ne gyökeresedjen le sok helyen a földbe, inkább felfelé nőjön.



Akinek van ilyen növénye, írna róla? Nekem úgy, de úgy megtetszett!



2019. márc. 14. 11:21
 1/2 anonim ***** válasza:

A téli jázmin nem nő felfelé. Ez egy ilyen elfekvő növény, a saját régebbi vesszőin esetleg nő felfelé egy darabig, de az 1 m magasságot nemigen szokta elérni az öreg bokor se. Inkább támfalakról szokták lelógatni, úgy mutatós. Sövénynek úgy lehet nevelni, hogy drótkerítés mellé ültetni, aztán a drótháló tartja fent.

Sokkal-sokkal gyengébb növekedésű növény, mint az aranyeső. Mindig hoz újabb vékony hajtást, nincsenek olyan vastag fás részei, ezért nem is tud magasra nőni.

Nem annyira a gyökerével, mint az elfekvő hajtásaival nyom el mindent, nem kel alatta a gyom.

2019. márc. 15. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi, jobban el tudom képzelni így a növényt! Bárkinek van még hozzá véleménye, jöhet bármikor, később is visszanézek!


Na hát ezek szerint régebbi bokrot láthattam, mert bár valóban bokor formájú volt, azért középen több magasabbra emelkedő ága is volt.


Igazából nem is az a célom, hogy mindenáron magas legyen, vagy épp fa alakú, nem. Hanem hogy ami oldalra lecsüng, azt ne hagyjam legyökeresedni és elterjedni.

EZt úgy képzelném, hogy vagy egy karót tennék kezdetben mellé és lazán hozzákötném az ágakat, vagy több (esztétikusabb) karót levernék köré, amiket összekötnék, hogy azon kívülre ne tudjon lehajolni....

És azokat a vesszőket, amik mégis nagyon oldalra mennek, vagy már a hosszuk miatt csüngenek, azokból metszenék le. Így tavasz előtt nagyon szép dísz lehetne vázába....Irodába és ide-oda, néha szoktam aranyvesszőt is erre használni, és ez a jázmin még annál is korábbi lenne... :)

2019. márc. 15. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!