Kezdőoldal » Otthon » Kert » Folytotermő málnát árnyékos,...

Folytotermő málnát árnyékos, félárnyékos vagy napos helyre ültessem?

Figyelt kérdés
Mindhárom adott a kertben.
2019. márc. 31. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Bevallom, nem tudom mi erre a szabály, de nekünk olyan helyen van, ahol soha nem éri árnyék és kiirthatatlan.

A házzal együtt vettük 10 éve. Annyi csak, hogy az öreg vesszőket időnként kivágjuk, fiatalítjuk.

2019. márc. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk folyamatosan a papon van fele,a másik inkább árnyékos

Semmi különbséget nem látok .

2019. márc. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Olyan helyen a legjobb ahol olyan délután 2-3 ig totálba kapja a napot (attól jó édes lesz) délután viszont kissé árnyékban van (akkor tuti nem ég le). Viszont az öntözés is sokat számíthat ha száraz a föld, és a jó metszés is fontos ilyenkor (hogy ne legyenek túlterhelve a vesszők).
2019. márc. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem más a sokéves tapasztalatom. A napos részeken ráég a málna az ilyen 32 fok körüli száraz időkben, az árnyékos részeken meg semmi baja. Sok öntözéssel lehet valamit javítani a helyzeten, de nem a végtelenségig.

De természetesen csak épület árnyéka jöhet szóba, fa árnyéka nem, mert a fa a gyökereivel kiszedi a málna alól a vizet és a tápanyagot.


Az alap, hogy a málnát nem szabad túlterhelni. A folytontermőt meg főleg erősen vissza kell vágni (ha van egyszer termő is), mert minél kevesebb termése lesz az áttelelő vesszőkön, annál több lesz a második termése, ami a fagyokig terem. Sokan a folytontermőt minden tavasszal földszintig visszavágják ezért.

Én a nagyon erős töveken szoktam hagyni 2 db 70 cm körülit, a gyengébbeken 1-et, mert pár nappal korábban terem mindkét fajta folytontermőm, mint az egyszertermők, de nincsenek leterhelve, így erős új hajtásokat tudnak hozni.

2019. ápr. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!