Kezdőoldal » Otthon » Kert » Valaki megtudná mondani hogy...

ShamanShanyi kérdése:

Valaki megtudná mondani hogy mi az istennyila ez a növény?

Figyelt kérdés

Szinte biztos vagyok benne, hogy gaz, de fogalmam sincs hogy mi lehet...

Hosszú fehér gyökere van ami olyan mélyről jön, hogy bármikor amikor ki akarnám húzni hamarabb szakad el minthogy megtaláljam a végét.

Képek:

[link]

Remélem engedi itt megosztani a google fotókat...



2019. ápr. 10. 11:36
 1/6 mindentudó99 ***** válasza:
A pontos nevét nem tudom itt borfestőnek mondjuk. Megnő és lila festékanyagú bogyót terem ami mergező is talán. Irtása erősen ajánlott. Már vagy 10 éve bukkant fel erre. Rendkívül szapora. Míg kicsi kell ki kapálni mert nagyra nő. Egyébként megnőve elég szép 8s tud lenni de ne hagyd meg.
2019. ápr. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mindentudó99 ***** válasza:
Megvan Alkörmös a neve
2019. ápr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Oh hogy ez ilyen kis aggresszív gané növény?

Az a baj hogy a kis kertünk közepén kezdett kinőni és nincs szívem felkapálni az egészet, mert akkor mindent bukunk kb...

Na mind1 megpróbálom megoldani a kiírtását!


Köszi az infót mindentudó99 :DD

2019. ápr. 10. 14:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Kizárt, hogy alkörmös legyen.

Annak szélesebb a levele, és egyáltalán nem szőrös a szára. Mondhatni, nem is hasonlítanak... Legfeljebb abban az egyben, hogy mindkettőt kilátástalan dolog kiásni.

De gyomirtó kiviszi szépen. Úgy kérd a mg-i boltban, hogy a legolcsóbb glifozátot adják, mindegyik ugyanaz, csak némelyik kétszer annyiba kerül (Glialka).

Két módszer van: vagy letakarod fóliával a környező növényeket, úgy fújod legalább 5 %-kal és némi tapadásfokozóval, vagy egy tejfeles pohárban vízzel duplára hígítod, és egy ecset meg egy deszkadarab segítségével szépen lefested a leveleit, vigyázva az elcseppenésre. De a gyomirtáshoz várd meg, hogy a levelek jobban kifejlődjenek, ez 1-2 hét lehet.

Nekem ez a fajta növényem nincs, de az alkörmösnél működik a dolog, meg mindennél, amivel eddig próbáltam.

2019. ápr. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 mindentudó99 ***** válasza:
Van ezekből sok féle. Hasonlít rá egyértelmű.
2019. ápr. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mindegy is hogy mi igazából, a kiirtására vonatkozó tippeket köszönöm szépen mindenesetre, meg fogom büntetni valamilyen úton módon...

Lényeg hogy ki tudjam irtani. :)

2019. ápr. 12. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!