Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az agyagos talajomban van egy...

Az agyagos talajomban van egy 30 cm vastágság körüli sárga-fehér réteg. Az alábbi módon érdemes bele cserjéket ültetni?

Figyelt kérdés

A felszíntől néhány centire kezdődik. Ez tiszta agyag lenne? Mert sajnos az egész udvar ilyen, bárhol ástam.


A kb. 30 cm alatt viszont újra sötét föld van.

Úgy ültettem a K2-es kis bokrokat, hogy leástam a jó földig, azt fellazítottam egy kicsit, hoztam rá földdé érett komposztot, arra tettem a növényt, majd ezzel a komposzttal töltöttem fel körben az ültetőgödröket.


Senyvedni fognak, mert nem eresztik a gyökereiket elég mélyre a sárga, mállós-ragacsos réteg alá, vagy elég, ha metszéssel segítek nekik, hogy amíg nem fejlesztenek nagy gyökérzetet, ne legyen túl nagy nekik a föld feletti rész?


Az első 2-3 évben elég öntözni őket? Mert gondolom a tányéron túl a csapadék nehezen szivárog lejjebb ettől az anyagtól.


Sajnos talajcsere nem jöhet szóba.


2019. ápr. 11. 09:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Te látod, hogy milyen anyag, mennyire agyagos.

Az is lehet, hogy régi vályogház anyagát elsimították a kertben.


Nem tudom, mi az a K2, de ez az ültetési mód jónak tűnik. Majd meglátod, hogy fejlődnek.

Igaz, hogy a vizet az agyag nehezen ereszti át, de ez felfelé is így van, tehát a téli nedvesség meg a talajvízből feljövő nedvesség nem fog a földből elpárologni, csak a növények fogják elhasználni.

A növények egyébként a legtöbb féle agyagba is tudnak gyökeret küldeni. Nézd meg a régebbi fás növényeket, meg a füveket, azok hogy fejlődnek ott.

Ha visszametszed normál mértékig a most ültetetteket, akkor utána már annyit fognak nőni, amit a hely enged, tehát ebből a szempontból már nem kell többet metszeni.

2019. ápr. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem ártana tudni, hogy milyen vastag ez a "réteg". Én ugyanis a leírásból még arra is tudnék tippelni, hogy egy lapos meszesgödör volt ott.
2019. ápr. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Lehetett ott meszesgödör is, nem tudom sajnos. De ez jellemző az egész udvarra, csak eltérő mélységben.


Diófa, bodza, galagonya, szőlő, sárgabarack és húsos som jól érzi magát ott, ezért kockáztattam meg más gyümölcstermőket és dísznövényeket ültetni, csak azért nem túl biztató és ígéretes ez a "talajszerkezet".

2019. ápr. 11. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!