Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a neve ennek a növénynek?...

Mi a neve ennek a növénynek? Lehet szaporítani? Ha igen, hogyan? (képek)

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2019. ápr. 18. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, hogy ez egy tövises Euphorbia, amit elég fényszegény körülmények között tartottak, azért nyúlt meg ennyire és azért ilyen nagyok a levelei (bár pontos megítélés a fotó alapján kétséges). Az E. milii-nek van piros és fehér felleveles színváltozata is, de ez nem feltétlenül ez a faj. Hajtásdugványról szaporítható.
2019. ápr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha levágtad a hajtást, pár napig hagyd szikkadni, hogy ne rohadjon be a vágás, ha dugványoztad. (Kevés laza földbe, hogy két öntözés között ki tudjon száradni.)

Valószínűleg az a fő problémája a növénynek, hogy fűtött helyen telelt, agyonöntözve.

Az én milii-m hideg helyen telelt, az idő legnagyobb (leghidegebb) részében öntözés nélkül, idén kétszer öntöztem, és most tele van virággal.

Ez egy pozsgás növény, és úgy is kell tartani, mint egy pozsgás növényt.

2019. ápr. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy látom, hogy ugyanaz, ami nekünk is van. Máltáról hozta egy ismerősöm és adott nekem is. Két télen át a szabadban teleltettem, most és tavaly is gyönyörű citromsárga virágaival virított, ill. most is virít. A gondozást fentebb helyesen leírták mások.
2019. ápr. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!