Kezdőoldal » Otthon » Kert » A körte-levélbolha ellen...

A körte-levélbolha ellen milyen szerrel védekeztek sikeresen?

Figyelt kérdés

Egyedüli kártevő a körte-levélbolha, mellyel egyik évben sem sikerült igazán megbirkóznom! Decist, és dimilint használtam, de évek alatt szerintem rezisztenssé váltak.

Télen szereztem meg a növényvédelmi zöld könyvet, így már a II. kategóriás vegyszerekhez is hozzá tudok jutni. Milyen szert tudnátok ajánlani?



2019. ápr. 21. 09:15
 1/6 mindentudó99 ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Én se birok velük.
2019. ápr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mit értesz "növényvédelmi zöld könyv" alatt?

Ha azt,amiben fel vannak a sorolva a növény védelmi szerek,ez még nem jogosit fel 2.kategóriás szerek vételére .

Kérdés milyen szert lehet venni az adott üzletekben ,a nagy választékból mi kapható .

2019. ápr. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mospilan, Actara, de csak annyi vízben oldd fel, amennyit ír a csomagoláson, ne kevesebben.
2019. ápr. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát Actarát már nem kap itthon, mert beszüntették, esetleg Romániában, mert ott lehet venni, WG formátumban, mint régen nálunk.

Tavaly nálam a II. kategóriás Vertimec Pro levitte őket, de nem sokan voltak. Nem tudom, szerencsém volt-e, vagy ennyire hatékony szer. Úgy emlékszem, nem kevertem semmivel, csak tapadásfokozóval.

Vagy külföldről lehet beszerezni dimetoátot, az mindent visz.

2019. ápr. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az Actara hatóanyaga a Cruiser 350 Fs ,és az 70 WS ben található meg .Azt nem tudom ezek is ki vannak e tiltva .

Nem kizárt hogy a kenő szappan is hatásos rá.Tapadó szerként használom a permetben .

2019. ápr. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Körte-levélbolha ellen egy japánok által gyártott szerrel védekezem, amit itthon Apacs 50 WG néven hoznak forgalomba és 3 grammos leveles kiszerelésben veszem. Általában levéltetű ellen 20 liter permetlé készíthető belőle. Az ajánlásban az szerepel és én is úgy alkalmazom, hogy vértetű, és körte levélbolha ellen dupla dózist készítsünk, azaz a 3 g-ból csak 10 liter permetlevet készítsünk. Nekem bevált. Esetleg erős fertőzéskor csak 8 literre öntöm fel a törzsoldatot. Sárga ragadós lappal nézem a kártevők számát, általában egy évben két hullámban jönnek, kétszer permetezek vele.

Ha megvan a zöld könyved, kiadják neked.


[link]

[link]

2019. ápr. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!