Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ásó hossza számít? Miben?

Ásó hossza számít? Miben?

Figyelt kérdés
185 magas vagyok, ásót szeretnék venni, van 117 és 125 cm-s. Nem tűnik nagynak ez a 8 cm különbség. Vagy sokat számít?

2019. máj. 10. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vedd a hosszabbat, nem jó hajolgatni. Max levágsz a nyeléből, a rövidből nem tudsz hosszabbat csinálni.
2019. máj. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ástál már életedben? csak a hosszabb
2019. máj. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Eddig egy hagyományos fanyelű, kovácsoltvas ásót használtam. Most szeretnék Fiskars-ra váltani, ezek nem fanyelűek és van a végükön egy fogó is, úgyhogy gondolom máshogy működhetnek, mint amit megszoktam, meg lehet nem véletlenül csinálnak 8 cm különbséggel ásót.
2019. máj. 10. 14:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, az elég valószínűtlen, hogy itt olvassa a kérdésedet egy olyan illető, aki 185 cm magas, és van is ilyen ásója, hogy meg tudja mérni.

Úgyhogy csak azt tudom javasolni, hogy ha nincs a boltban személyes átvétel, akkor a meglévő ásóddal próbálgasd, hogy ha a felső kezedet keresztben tartod, ahogy ennél az ásónál kell, úgy milyen távolságra kell tartanod a hegyétől, hogy kényelmes legyen. Én úgy tippelem, hogy ha a földre állítod, akkor kb. a mellbimbó magasságában, vagy ennél 5-10 centivel fentebb kell lenni a keresztfogónak. (Már feltéve, hogy nem egy 185 magas nő vagy, derékig érő mellel...)

De az is lehet, hogy a D-fogó levehető és lentebbre szerelhető, kérdezd meg az üzletet, hogy milyen módon van a nyélre rögzítve. Az biztos, hogy akár túl magasan van, akár túl alacsonyan, akkor kényelmetlen lesz vele az ásás. Ez nem olyan, mint a hagyományos nyél, hogy ott fogod meg, ahol kényelmes, ezen adott a hely.

2019. máj. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Ha imáim meghallgatásra találnak, Mo-on is lejár az ásók, ekék ideje. Épp eléggé tönkre tettük már a termőföldeket, ideje lenne követni az USA egyes részein már 40 éve bevált no till művelési rendszert. Nekem már csak ásóvillám van, az ásót száműztem a kertből.
2019. máj. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Miquel, én elég sok alternatív művelési módot ismerek, a nemszántást is. De nyitott vagyok a tanácsaidra, miután megéltél egy szezont az illetékes telekkel. Pl. hogyan kezdjünk el termelni magas aranyvessző csomók, köldökig érő gaz és futónövények számtalan típusa által benőtt, művelés alatt soha nem álló területen.

Végül a hosszabbat rendeltem meg, mert úgy voltam vele, hogy ha sikerül benyomnom a földbe, akkor rögtön eléggé megrövidül, de még kell hogy legyen megfelelő hosszúságú erőkar is a kifordításhoz. Meglátjuk, vészükség esetén még ott a 14 napos elállási idő is.

2019. máj. 11. 21:54
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a te magasságodhoz valószínűleg kell a nagyobb.
2019. máj. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

" az ásót száműztem a kertből."

Aha! A petrezselyem meg majd maga alatt megműveli a talajt, hogy le tudjon 30 centire menni :-)

2019. máj. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja, és bocs, kikacagtam magam, a kérdezőnek is kellene válaszolni. Egész életemben egyszerű, fanyelű ásókkal küszködtem. Aminek a nyele, csak úgy egyszerűen véget ér... Aztán pár éve összeismerkedtem én is a "drága" ergonómikus ásóval. [link] Aminek a nyele végén egy fogó van. Nagyon idegenkedtem tőle, de aki az öntözőrendszerem alag-csöveinek ásta a gödröket annó, az égre-földre esküdözött, hogy mennyire jó vele ásni.

Na, egy szó mint száz vettem egyet: valóban JÓ!

Kényelmes. Nem a nyelet csavarod két kézzel, hogy lefordítsd róla a földet. Hanem kis egyszerű mozdulattal a fogóját billented meg.

Soha többé nem fogok fogó nélküli ásóval ásni!

2019. máj. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!