Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a neve a hagymának, aminek...

Grosstimea kérdése:

Mi a neve a hagymának, aminek a tetején kis hagymák nőnek?

Figyelt kérdés
Mamánál volt régen ilyen hagyma. A tetején nem mag nőtt, hanem mini hagymák, amit elszórt, és másik évben újra nőtt magától. Bokrosodott, több tő is kinőtt egy fészkből. Nem emlékszem, hogy megettük volna, de szerintem ehető volt, vagyis nem dísznövény. Valaki ismeri?

#hagyma #kis hagyma #különleges hagyma
2019. máj. 13. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínű csokros hagymáról van szó.Ez ehető.
2019. máj. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez lehet:

[link]

2019. máj. 14. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nem fejlesztett hagymafejet, akkor egész biztosan ez volt. Ez csak zöldhagymának jó, ebből kifolyólag.

Nekem is volt ilyen, de vagy 15 éve kipusztult. Most a magtermő változata van, ami sokkal szaporább, de sajnos borzalmas csípős. Jó lenne szerezni ezt a bulbillis változatot, de már senkinek sincs, és nem is árulják boltban se.

2019. máj. 14. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valami hasonlót kaptam tavasszal, de ez fokhagyma. Talán ennek fokhagyma íze lesz, nem úgy mint a boltiaknak. Én csak ezt ismertem.
2019. máj. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem van magtermő és emeleteshagyma (bulbilis) változata is. Nincs köztük nagyon nagy különbség.

Gyors növekedés után mindkettő enyhébb ízűvé válik.


De emeletes fokhagymám is van.

Az borzalmas erős.

Mikor először ettem ki kellett köpnöm, pedig én bírom...

2019. máj. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
(Az emeleteshagyma bulbilije csak pár hétig, hónapig életképes levegőn tartva, és mindenkinek akkor kéne, amikor még vagy már nincs... Már ott vannak a szárak végén, de pár hét kell, hogy beérjenek.)
2019. máj. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!