Kezdőoldal » Otthon » Kert » Drótkeritésre nagyjából 30...

Drótkeritésre nagyjából 30 méter hosszan milyen futónövényt lenne érdemes ültetni?

Figyelt kérdés
A házak egymás mellett vannak, a 2 szomszéd között drótkerités van.a lényeg az lenne, hogy ne lehessen a területre teljessen belátni, illetve, hogy szép zöld környezet legyen.Vadszőlő, esetleg borostyán?Ezeket egymástól milyen távolságra kellene ültetni?

2019. máj. 19. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Amelyik tetszik?

Vadszőlőt én semmiképp nem, mert nehéz kordában tartani. A harmadik szomszédod is meg fog vele bszatni. Lehet jó a borostyán (nekem is van), de azt is szorgosan karban kell tartani, hogy ne szabaduljon el. Lehet még lila akácot (ez később nagyon vastag lesz), vagy ilyen trombitafolyondárt (az is nagyon agresszív), de sokféle szép növény van. Kivi, akélia, golgota, lonc, stb.. Bár az csak egynyári, én szoktam a kerti pecóra futtatni hajnalkát is.

...de google a barátod. Ott tuti találsz rengeteget :)

2019. máj. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

De csak akkor vágj bele, ha elég stabilak az oszlopok, vagy nagyon szélvédett a hely, mert korhadt faoszlopot és nem kellően mélyre lerakott vasoszlopot is kiszed a szél, ha belekap a növényzetbe.

A távolság a konkrét növénytől függ, ha döntöttél, mi legyen.

2019. máj. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Én nem futtatnék rá növényt. Csak a munka lesz vele, ha meg elhanyagolod, nagyon csúnya lesz. Műanyag háló, 5 évet simán kibír.
2019. máj. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mindentudó99 ***** válasza:
Borostyán a tuti
2019. máj. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A borostyán a legrosszabb választás lenne .Mindenhol megjelenne a telkeden.A föld alatt kúsznak el gyökerei,minden növény ki írt körülötte .

Ahhoz hogy eltávolitsad,a legkisebb gyökeret is ki szedni a földből .

2019. máj. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
inkább a kerítés elé fagyalt, vagy más bokrokat vegyesen, loncot rózsát, japánbirst
2019. máj. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!