Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet a gond a szőlőnél?

Mi lehet a gond a szőlőnél?

Figyelt kérdés

[link]

Köszi a segítséget!


2019. máj. 23. 09:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Peronoszra tippelek, ha alul is sárgás, olajos foltok vannak.
2019. máj. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi, megnézem.
2019. máj. 23. 10:35
 3/12 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Az máshogy néz ki. Ez inkább hiánybetegség vagy vírus.
2019. máj. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 mindentudó99 ***** válasza:
Esetleg ha foltokban később száradozik a levél akkor orbánc.
2019. máj. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Én valamilyen hiánybetegségre tippeltem, de már kétszer wuxáloztam. Figyelem orbáncra.

Köszönöm!:)

2019. máj. 23. 13:01
 6/12 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a keserűsót.
2019. máj. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Magnézium hiányra gyanakszol?

Ok. Utánanézek.

2019. máj. 23. 14:39
 8/12 anonim ***** válasza:

Peronoszpóra szerintem még vagy 2 hétig nem lesz. Legalábbis, errefelé, másfelé nem tudom.

Van vagy 5-6 féle anyag, aminek a hiánya ilyesmi módon jelentkezik, klorózissal. A két leggyakoribbat, a vashiányt és a magnéziumhiányt úgy lehet megkülönböztetni, hogy a vasnál az alsó levelek szépek, az újak egyre rosszabbul néznek ki, magnéziumnál meg fordítva, ott az új levelek a szebbek.

Érdemes csak a hiányzó dolgot adni, vagy legalábbis azt fokozottabb mértékben, ha nem akarjuk növelni a gondot. Pl. ha a nitrogén fokozza a hajtásnövekedést, de vas már eleve nem volt az eddigi levelekhez se, akkor még sárgábbak lesznek a levelek.

Az is lehet, hogy a talajban megvan minden szükséges dolog, de pl. túl lúgos a kémhatása, és emiatt nem tudja felvenni a szőlő. Vagy ha túl tömör agyagos, vagy belvizes, vagy fahamut szórtál szét, vagy valamiből túl sok van...

2019. máj. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, adok neki wuxalt és figyelem. Ezzel kárt nem teszek.
2019. máj. 23. 19:18
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát nem biztos. Mivel nitrogént tartalmaz, magnéziumot meg nem, így fokozni fogod a problémát, amennyiben magnéziumhiányró van szó. Meg kalciumot se tartalmaz, és annak a tünete is ilyen.
2019. máj. 24. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!