Kezdőoldal » Otthon » Kert » Meddig öntözzem?

Meddig öntözzem?

Figyelt kérdés

4-5 m magas, kb 2 m átmérőjű csurgóval rendelkező díszfát mennyi ideig öntözzek 3/4 átmérőjű, házi átlagnyomáson ( nem tudom, pontosan mi van beállítva

)működő slaggal?

Tavaly, nyár közepére elhullajtotta az összes levelét, de azt megelőző évben csodàlotos volt ősszel (ámbrafa)

Úgy olvastam, inkább ritkábban de bőségesen, mint gyakran, kevés vízzel.

Most úgy 5 percig szoktam engedni rá, kétnaponta a vizet. Gyakrabban nem tudok kimenni a tanyára.

Jó ez így vagy mit ajánlotok?

Előre is köszi a segítséget.


2019. jún. 13. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Nálad nem volt özönvíz egész májusban? Vagy homokfölded van? Vagy miért akarsz mindenáron öntözni?

Az mindegy, hogy 3/4-es slag, mert a szelepen, amire csatlakoztattad, kb. csak egy pár mm-es lyuk van. De ha teljesen meg van nyitva, ezen is kijöhet 5 perc alatt 200 liter vagy még több víz. Ami mindenképpen bőséges egy ilyen nem túl nagy fa esetén. (Megmérheted éppen, hogy egy 10 l-es vödör mennyi idő alatt lesz tele.) A ritka viszont nem a 2 nap, hanem a 14, vagy esetleg 10 nap. Nem tudom, mi lehetett a levélvesztés oka, de hogy nem vízhiány, az biztos.

2019. jún. 14. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1-es: A válaszod első 1/3-a értéktelen.

A többit köszönöm.

2019. jún. 14. 15:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Dehogy értéktelen, akkor nem írtam volna. Az ámbrafa nem mocsári növény, simán tönkre lehet tenni az ész nélküli túlöntözéssel.
2019. jún. 15. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igazad van az elsõ válaszadónak, szerintem is túlöntözöd. Lassanként csökkents az adagot, az egy tizedére, vagy huszadára és szerintem akkor elmúlik a levélhullás.
2019. jún. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Nem igazán, ezt nem írtad be. Ha nem lennél ilyen arrogáns észrevetted volna a lényeget. TÚLÖNTÖZÖD!
2019. jún. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Fura, pedig válaszoltam, na mindegy újra leírom:

Nekem az első válasz első része igen lekezelő volt.

El tudom dönteni, hogy számomra melyik információ hasznos és melyik nem.

2019. jún. 23. 16:09
 7/8 anonim ***** válasza:

A mellékelt ábra szerint nem tudod eldönteni.

A túlöntözés ugyanúgy káros egy növény számára, mint a túl száraz talaj. Majd ha elrothadnak a gyökerek, be fogod látni.

Örülj, ha ingyen adnak jó tanácsot.

2019. jún. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, 7-es. Jól éreztem. Erre a lekezelő stílusra utaltam, amit tökéletesen prezentálták a hozzászólásoddal.
2019. jún. 25. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!