Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bármi ötlet miért szakad el a...

Bármi ötlet miért szakad el a fűkaszán a damil?

Figyelt kérdés
Most már cseréltem damil fejet tiszta új utángyártottra, mert a gyári rommá ment, de így is állandóan beleszakad az egyik damil és szedhetem szét percenként. Valamikor érzem, hogy rendben forog, valamikor meg valamilyen rezgést érzek, pedig ugyanúgy fűzöm be mindkettőnél. Arra gyanakszok, hogy valahogy összeakad a két damil. Általában amikor szétszedem, akkor meg van olvadva és magához van tapadva a damil és azért nem jön ki. Elég magas gazt nyírok vele egyébként, de ha nagy szerencsém van, akkor elmegy 5 percig, viszont általában egy perc után tőből leszakad az egyik damil és muszáj szétszednem. Baromi idegesítő, és kínszenvedés a kaszálás így vele. Egy olcsó MTD kaszáról van szó. Lehet, hogy tervezési hibás a damil adagoló, esetleg én tekerem fel rosszul a damilt? Gyakorlatilag annyit csinálok, hogy beakasztom középen, aztán egymással párhuzamosan a nyíl irányába tekerem fel a kettőt. De az utángyártottra már eleve feltekerte más is, és azzal is ugyanez volt. 3 féle damilt próbáltam eddig.

2019. jún. 16. 13:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
26%
Az MTD már maga is egy Isten verése. Gyenge a fordulatszám,nem vágja a damil a fűvet,inkább szakadozik .
2019. jún. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
31%
azért szakad mert olcsó a gép
2019. jún. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%
Azért szakad,mert összeolvad a két szál és eltépi az egyiket.Ez a damilorsó konstrukció hibája miatt van.Szarkodni kell vele,mert nagy odafigyelést igényel ez miatt a csévélése.Egy ujjad mindég a két szál közt legyen és sorban ,egyenletesen elkülönítve kell feltekerni,de így is összefuthat nagy fordulat miatt.Nem osztott középen körbe,hogy elkülönített legyen a két szál.Ezt a gondot,csak osztott damilfejjel lehet teljesen kiküszöbölni,vagy marad a szrakodás.
2019. jún. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%
Én is úgy kezdtem, hogy nem szorosan tekertem fel a damilt, akkor maga alá hurkolódik és összeolvad.
2019. jún. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Mindig úgy tekerem fel, hogy a két szál között van az ujjam, ma egy kicsit lazábbra hagytam a szokásosnál, hogy legyen helye mozogni. Megnéztem az utángyártotton, olyan 30-45°-ban el van forgatva az orsó, amire feltekerem ahhoz képest, ahogy én be szoktam rakni, lehet, hogy ez számít, passz, ma így csináltam én is. Vettem szögletes damilt, a másik kettő szerintem túl vékony volt, amiket próbáltam. Nem maxon nyomtam ma a gázt, hanem 2/3-on. Ennyit változtattam, és ma egyszer sem szakadt. Pillanatok alatt befejeztem, amit tegnap félbehagytam. Én szerintem az volt a baj, hogy tegnap és tegnapelőtt 35°-ban nyírtam, a gép közelében meg még melegebb volt, és megolvadt a damil. Ma 20° volt, kicsit csepegett is az eső, és nem tudott megolvadni. Nagy melegben oda kell figyelni a fordulatszámra. 35 pénzbe került az MTD, igaz kapásból vettem hozzá két utángyártott fejet, mert az első kő felverődéstől a gyári szétment, meg a hevedere sem túl jó, azon is tákolnom kellett, de eddig a motorral és a fordulatszámmal nem volt gond. Nem vágok vele sokat, talán évi 15x használom, arra meg bőven jó ez is. Ha elromlik veszek egy ugyanilyet, aztán még mindig 70 pénznél járok egy normális meg 90 körül kezdődik...
2019. jún. 16. 19:47
 6/24 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ha elromlott ne ugyan ilyet vegyél. Vannak ennel jobbak is az olcsóbbak között. Egyébként damil minőségi probléma is lehet. Vettem fejet gyárilag volt rajta damil. Azonnal elszakadt. Kicsereltem arra amit hasznalok semm8 baja.
2019. jún. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Igen, alapvetően damilprobléma.

Nagy meleg és nagy fordulat miatt a jó minőségű is megolvadhat, de a bóvli az sokkal könnyebben olvad.

Teljesen szorosra kellene elvileg tekerni (ha lehetne, mert nem rúgná ki magát), mert a centrifugális erőtől úgyis ráhúzódik, és az alsó menet meg tudja fogni a felsőt, és olyankor nem adagol, tőben szakad, és biztos a szétszedés szükségessége.

2019. jún. 17. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Máshol írják azt is, hogy a túl szoros se jó, úgyhogy franc tudja. Egyelőre nem derült ki, hogy pontosan mi használt, de én úgy gondolom, hogy a melegtől volt.


Nálam egyáltalán nem függött a damiltól, a drága vastag szögletes damil - amit általában használni szoktam - is ugyanúgy elszakadt, mint az olcsó. Az olcsóbbakat csak azért próbáltam ki, mert a drága elfogyott, annyiszor szakadt el, és a maradékot még gyorsan le akartam csapni. Hát nem jött össze.

2019. jún. 19. 03:15
 9/24 anonim ***** válasza:

Mert az mi bajt okozhatna, ha túl szoros? Baromság. A túl szoros esetében még a rezgés (vibráció) is kiküszöbölődik, mint melegedési forrás. Az lenne az ideális, ha teljesen szoros lenne, de ezt nem lehet megcsinálni, mert a vastag damil kirúgja magát, amint elengeded a feltekerés végén. Utána persze a szálak végét meghúzza a forgás, de az alsó körök lazák maradnak, és percenként 9-12 ezer rezgést végeznek, ahogy forog a fej. Ha rezgés közben hozzáérnek egymáshoz, vagy a házhoz, és amúgy is hőség van, akkor megolvadnak.

Aki tud más magyarázatot, hogy mi mástól keletkezhetne hő a damilfejben, milyen módon jöhetne létre súrlódás, az írja le.

2019. jún. 19. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Szokták vizezni emiatt.
2019. jún. 19. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!