Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gond van a muskátlijaimmal....

Gond van a muskátlijaimmal. Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem őket, és ebben a nagy melegben ami volt az elmúlt hetekben, csak este 21 óra magasságában öntöztem, összegyűjtött esővízzel. De száradnak a virágok!

Délután kb 6 órát süti a nyugati nap. Azt olvastam, le kell vágni a száraz fejeket. Le is vágtam, de lassan elfogynak, mert mindegyik fej száradásnak indult. Mit csináljak velük?

Köszi a válaszokat!



2019. jún. 21. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Futó, vagy "gyalog" muskátli?

Nemrég vetted őket, gondolom virágzó tővel. Ezek általában előre túl tápanyagozott egyedek, "mert akkor legyen szép, amikor áruljuk őket". Ezeket odahaza elülteted, és bizony egymás után elszáradnak az agyon tápozott tövek virágai. Ezeket nem levágni kell, hanem a virágszárat óvatosan ki kell törni, kifordítani a tőről. A muskátli a túlzott vízmennyiséget nem nagyon szereti, nem nagyon szereti a túlzott napsütést sem. Azért légy türelemmel, ha nem nagyon szükséges, nem kell minden nap meglocsolni őket, inkább másnaponta. Vegyél muskátli virágra való tápoldatot, de azzal csak az előírásnak megfelelően és időközönként locsold. Majd 2-3 hét múlva látni fogod az új bimbók növekedését. Ha újra kivirágzik, úgy az új virágokat ne akkor törjed ki a tőröl, amikor már teljesen elszáradt, hanem kicsit korábban, tehát ha egy virágzat fele már száradóban van, akkor érdemes eltávolítani, ezzel a tövet úgymond új virág növesztésére serkented. Ha megvárod a virág teljes elszáradását, úgy a tő már magra akar termelni.

2019. jún. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Amúgy "gyalogló" muskátli :)) Vagyis álló.
2019. jún. 21. 15:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Az enyémek is hasonló tűző napnak voltak tavaly kitéve, de imádták, gyönyörűek voltak. Kéthetente adtam nekik tápot, minden este locsoltam őket, az elnyíló virágokat letördeltem.

Az alján néhány levél mindig elszáradt, de én ezt normálisnak tituláltam. :)

2019. jún. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Átültetted őket, vagy abban az apró cserépben vannak még mindig, amiben vetted?

Ha még nem ültetted, akkor ne általános földet használj, hanem amit muskátliföld vagy C típusú virágföld néven árulnak, vagyis semleges(közeli) a kémhatása. (Az általános virágföld enyhén savanyú, mert a legtöbb növény ezt igényli.)

2019. jún. 23. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ahol vásároltam, ott ültették át a kertészetben egy nagyobb ládába őket. Muskátliföldet raktak hozzá és tápoldatot.
2019. jún. 23. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!