Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ezek a fűszernövények télállóa...

Ezek a fűszernövények télállóak? Ha csak mérsékelten, akkor mit kell csinálni, hogy tutira túléljék a telet?

Figyelt kérdés

Kakukkfű

Petrezselyem

Lestyán

Snidling

Tárkony

Rozmaring

Citromfű

Oregánó


Nagyjából utána olvastam és elvileg télállóak, bár van amelyiknek (asszem a rozmaringnak) csak egy bizonyos fajtája, de sajnos nem tudom, hogy nekem milyen van.

Az oregánónál meg még néhánynál meg azt írják, hogy kint maradhat, csak takarni kell, de pontosan mivel és hogyan?

Hogy lehet őket minél nagyobb eséllyel átteleltetni kint?


És még annyi, hogy a bazsalikom és a majoranna elvileg egynyári, de ez mit is jelent pontosan? Az tuti, hogy nem télálló, de bent a lakásban sem marad meg egy évnél tovább?


2019. júl. 5. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:
mind télálló, a petrezselyem második évben felmagzik és elpusztul
2019. júl. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az oregánót sem kell takarni. Rozmaring nem mind télálló. A bazsalikom és a majoranna nem télálló, minden évben újra kell ültetni.
2019. júl. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az egynyári nem azt jelenti, hogy nem bírja a telet, hanem az életritmusa olyan neki, hogy az első évben kikel, megnő, virágzik, magot érlel, elpusztul. Az ilyen igazi egynyáriakat elültetheted az Egyenlítőn, akkor se fogja megérni a következő évet.

Lakásban nem érdemes fűszernövényt kínozni, az állandó szobahőmérséklethez képest kevés a fény, el fog pusztulni. Olyan helyiségben lehet esetleg tartani kinti növényt, ahol sok a fény, és ami a lényeg, éjszakára 10-15 fok közé csökken a hőmérséklet.

De az egynyáriakat minden évben újra kell vetni/venni.

Azt jól írják, hogy az oregano nem fagy ki, nekem már vagy 15 éve van a kertben, és csak irtani kell, mert elveti magát, és szaporodik, elborít mindent a környéken.

A rozmaringnak nem egy bizonyos fajtája, hanem több bizonyos fajtája bírja többé-kevésbé a teleket. Azt csináld, hogy zárt, 2 irányból szélvédett udvarra, közvetlenül fal mellé (fél méterre) ültesd, mert az épület hőt sugároz, és ez enyhít pár fokot a téli hidegen. Nekem 2 fajta volt így 10 és 15 évig.

2019. júl. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!