Kezdőoldal » Otthon » Kert » Öreg Jukkát át lehet még...

Öreg Jukkát át lehet még formálni?

Figyelt kérdés
Van egy nagy, öreg jukkám. Egy műanyag vödörben él, talán már ez is kicsi neki, mert a szára meg van görbülve és dől is a növény, tehát ferdén, görbén nő. A törzse nem túl vastag és viszonylag rövid is, a leveles része hosszabb és annak súlya húzza el. Nem tudom, mit csináljak vele. Visszább lehet vágni belöle? Vagy ültessem át és támasszam meg?
2019. júl. 20. 11:26
 1/9 A kérdező kommentje:
Nézem a jukkákról a képeket és arra gondoltam, talán az én virágom csak hasonlit a jukkára, de lehet, hogy mégsem az? A jukka törzse vaskos és a tetején csokir szerüen nőnek a levelek. Az enyém szára sokkal rövidebb, vékonyabb, a levelek szine, alakja stimmel, de azok egész lentről kezdve nőnek fokozatosan felfelé sorakozva .Az alsóbb levelek idővel elszáradnak és leesnek igy a szár alul már egy jo darabon felkopaszodott.
2019. júl. 20. 11:33
 2/9 A kérdező kommentje:
2019. júl. 20. 11:41
 3/9 A kérdező kommentje:
Hoppá ez nem az.
2019. júl. 20. 11:42
 4/9 A kérdező kommentje:
2019. júl. 20. 11:46
 5/9 A kérdező kommentje:
Na, így már jó. Róla lenne szó. Talán szűkös már neki a hely :(
2019. júl. 20. 11:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Én levágnám közvetlenül a levelek alatt, 2 szem között.

Nagyjából 10-15 cm-en lepucolnám a leveleket és vízbe tenném.

Ki fog gyökerezni és lesz egy szép egyenes, dús növényed.

A vödörben levő csonk is ki fog hajtani, ha szerencséd van, akkor akár 3-4 helyen is, tehát lesz egy bokros jukkád, de az nem lesz egyenes.

2019. júl. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6 vagyok

Egyébként nem a levelei húzzák el, hanem előzőleg amikor elhajlott nem volt jó helyen és ment a fény irányába.

Nagyon fényigényes, ha nem kapja meg, akkor görbül.

2019. júl. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a bemutatott körülmények között nem kísérleteznék vele. Sokkal több fényt kíván, mint amennyit jelen helyén kap, a habitusa is azért ilyen természetellenes.
2019. júl. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mindenki jól írta. Nekem is volt egy, egyre hosszabb lett a szára, hát fogtam magam, és feldaraboltam. Lett vagy 8-10 növénykém, meglepően könnyen gyökeresedik. Szinte mind megmaradt, jó ideig egy sima befőttesüvegben voltak az ablakban.

Vannak oldalak, ahol azt írják, hogy csak sötét falú edényben szabad gyökereztetni. Na ez baromság, bármiben lehet.

Utána egyenként elültettem őket, de már nem férek tőlük, olyan nagyok és erősek, ajánlgatom mindenkinek.

De nálam vagy ablakban vannak, vagy nyáron kint a kertben.

Ezért nem is nyúlnak így meg, és nem marad lágy a száruk, hanem fásul.

Át kéne tenned ablakhoz, vagy ha tudod, akkor kintre valamilyen teraszra. Nálam égeti a délutáni nap májustól szeptemberig, semmi baja. Csak gyakrabban locsolom.

De nem tudom, ősszel hova fogom tenni, mivel a szélessége már a közepeseknek is vagy 40-60 centi, tehát az ablakpárkány már nem játszik.


Ne félj a feldarabolástól, ebből a tőből legalább 6 új növényed lesz.

2019. júl. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!