Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet-e zoldmetszeni ilyenkor...

Lehet-e zoldmetszeni ilyenkor a kajszit, amirol par nappal ezelott szedtem le az utolso barackokat?

Figyelt kérdés
2019. júl. 23. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
nem
2019. júl. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mindentudó99 ***** válasza:
90%
Majd jövöre rügypattanáskor kb. De minél közelebb a virágzashoz annál jobb. Így a legkissebb a kockázat a gutaütésre.
2019. júl. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy olvastam, hogy nyáron is lehet. Akkor most mi van?!:(
2019. júl. 24. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:
Lehet nyáron egy haveromnakb200 fája van. Ő nyáron metszi. Mégis azt olvasni hogy tvasszal virágzás előtt kell.
2019. júl. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen tavasszal rugypattanaskor szoktam metszeni es nem is permeteztem soha semmivel es egeszseges a fa.

A zoldmetszes idopontjaval nem vagyok tisztaban.

Ket idopontot irnak a neten. Egyik a szuret utan. A masik augusztus masodik fele.

2019. júl. 24. 07:25
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ilyenkor is. Csak nem lehet túl erős a visszavágás, mert nagyon hajtani kezd. Augusztus végén, szeptember elején erősebben is lehet már.

A csonthéjasok nyári metszésének megvan az az előnye, hogy ilyenkor nincs semmi fertőző betegségük, nem kell lekezelni egyből a sebeket, mint tavaszi metszésnél. Beforrnak a vágások, és kész. Több ismerősöm is kizárólag nyáron metszi a kajszit, ilyen egészségügyi megfontolásból. Ugyanígy, az almaféléket meg ezért érdemes télen, kora tavasszal, mert azoknak meg olyankor nincs betegségük.

2019. júl. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem szeretném off-olni a topikot, csak egy apró kérdés: az almafa zöldhajtásait lehet ritkítani ilyenkor?
2019. júl. 25. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!