Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen színű kanapét, szőnyege...

Milyen színű kanapét, szőnyeget vennétek?

Figyelt kérdés

Adott egy fehérszìnű nappali fehér parkettával. Kettő sötétebb barna a komód van benne(egyenlőre más bútor nincs de láttam hasonló szìnű könyves szekrényt így a sötétebb bútor maradna a nappaliba.


Ti milyen szinű kanapét vennétek? Meg szőnyeget,meg kiegeszítőket? Milyen stílusúra rendeznétek be ezek alapján?

Esetleg kepeket is küldhettek ha van kedvetek :)


2019. aug. 8. 22:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Fontos a belsőépítészeti stílus, a ház stílusa, a környék is. Szecessziós ház vagy új építésű?... Műemléki környezet, kertesházas, nyaralóövezet, belváros? Csaphornyos parketta van?

Ha rá akarsz költeni egy bizonyos összeget, akkor nem muszáj 2 bútort meghagyni, hogy megkösse a stílust, amihez igazodni kell.

A bútorok, amiket meg akarsz tartani (lámpatestek, fürdő, konyha), milyen stílusú?

Ablakok, ajtók milyenek?

2019. aug. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Két generaciós kertes ház felső emelete. Kb 20 éve építettek a házra az emeletet.Kisváros, kertesházas övezet.

A parketta laminált parketta. (Azt már mi tettük le)

A nappaliból nyílik 2 szoba azokba is ugyan olyan a parketta csak ott a falak már színesek. Tetőtéri a lakás de a nappaliba pár fokos lépcsőn kell lejönni(így a nappali csak félig tetőtéri ha lehet ezt mondani(bocsi de nem tudom megfogalmazni). A nappalit meg a szobákat inkább modern stílusinak mondanám mivel ott volt parketta csere és festés is.

A konyha és a fürdő lambériás, barnás árnyalatú (ezeket majd fel szeretnénk újítani).

2019. aug. 8. 22:52
 3/11 anonim ***** válasza:
Én fehér-bézs-barna színekkel fogom berendezni a nappalimat. Biztos hogy bézs, vagy ehhez hasonló színű szőnyeget veszek, barna kanapét, és fehér komódokat, könyves polcokat. Mivel neked sötét a szekrény és fehér a padló, inkább bézs kanapét és középbarna-bézs-fehér mintás szőnyeget vennék.
2019. aug. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egy másik kérdésnél már leírtam, de talán nem baj.


Nálam minden fal fehér, a padlózat szürke, a szobabútoraim egységesen sötét diószínűek, a kárpitok homok és fahéj, a kiegészítők (szőnyeg, sötétítők) szürkés-kékes-türkizek.


Díszpárnák, kerámiák, növények azok meg mindenféle.


Mondjuk annyi feltételem volt a kárpitokat illetően, hogy semmi nem lehet mintás, mert az nekem egy katyvasz, .... de nem vagyunk egyformák!

2019. aug. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

És milyen anyagok dominálnak? Fa, kő, fém, üveg?

Pl. a lépcső miből van?

Az ajtó, ablak milyen? Modern, egysíkú, vagy kazettás? Műanyag, fa?

2019. aug. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az ablakok egysíkúak és műanyagok. Ajtók fák fehérre festve.

A lepcső jarólappap van burkolva ami barnás árnyalatú.

2019. aug. 9. 13:03
 7/11 anonim ***** válasza:

És színesebb vagy pasztellebb otthont szeretnél?

amit írtál, az alapján a színek bármik lehetnek.

Lehet akár élénk piros-narancs-sárga, vagy élénk kék-zöld-lila-szürke, vagy homok-bézs-barna-szürke-fekete.

Vagy pasztell sárga-narancs...

Szóval bármelyik illik a fehérhez és a sötét barnához.

Jól fog kinézni bármelyik kombináció.

És minden az utóbbi 12 évben tervezett stílusból, mert amit leírtál, az modern környezet.

És akkor a konyha és fürdő burkolata is ehhez illeszkedve, amikor felújítod.

2019. aug. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És az anyagok fa és kő, ami illik a lakásba.
2019. aug. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Most inkább szinesbe gondolkodok. Nekem is a sárga és a zöld jutott eszembe a kék is (csak azt a férjem nem szerezné). Meg ahogy tegnap nezehettem a kanapékat meg a bordós színt is bevettem a lehetőségek közé. Cdak azt nem tudom hogy ha a kanapé határozottab szín akkor a szőnyegnek milyennek kene lenni?

A világos parkettán a vilagos szőnyeg nem néz ki hülyén? Vagy ha olyan mint a kanape az meg nem lenne sok?

2019. aug. 10. 08:23
 10/11 anonim ***** válasza:
A bordóhoz (újabban burgundi vörösként is emlegetik) nagyon jól megy a szürke, a fekete, a fehér és a sárga minden árnyalata.
2019. aug. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!