Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Melyikre esküdtök? Kárpitozott...

Melyikre esküdtök? Kárpitozott “egybe” ágy vagy külön matrac-ágyrács-keret kombó?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb?
2019. szept. 5. 08:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Cserélni könnyebb a matracost, mint a másikat elcipeltetni a kárpitoshoz újratömetni. Ha a kemény fekvőhelyet szereted, akkor jó az egybe (amíg új) - vagy egy kemény matrac :)
2019. szept. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

a kárpitos olcsóbb, de azok általában rúgós kivitelüek, és ha a rúgók eltörnek kuka az egész ágy.(kb 5 évet bírnak az olcsó verziójuak)


Szerintem érdemes venni egy tömör fa ágykeretet, és arra olyan matracot raksz ami neked kényelmes, maga a tömör fa ágykeret(és ágyrács) kb az életed végéig jó lesz, a matracot meg kicseréled ha már nem kényelmes.

2019. szept. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Praktikusabb az ágykeret+matrac, de én azért maradtam az "egybe ágynál", mert kicsi a lakás, és a franciaágyam nagy ágyneműtartója sok mindent elnyel, nem kell külön komód az ágyneműknek és egyebeknek.
2019. szept. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
van ágyneműtartós franciaágy keret is:)
2019. szept. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk eddig itthon mindig csak rugós heverőink és franciaágyaink voltak, és a régieknél a rugók még 20-25 év után is jók voltak, legfeljebb csak a kárpit sínylette meg az időt, a mostaniak 13-15 évesek, és semmi bajuk! Az ágykeret-ágyrács-matrac annyival praktikusabb csak hogy például költözésnél külön-külön egyszerűbb szállítani, illetve a matracot könnyebb cserélni, mint egy komplett ágyat kárpitoztatni, viszont az "egybe" megoldás sokkal olcsóbb! A külön-külön elég drága, mivel külön kell megvenni a 3 elemet, és közülük is a matracnak elég borsos ára van! És persze nem utolsó sorban, inkább főként függ attól is, hogy egyénileg melyik a kényelmesebb, ha van rá lehetőséged, vásárlás előtt próbáld ki és hasonlítsd össze őket, a Jysk-ben például ki lehet próbálni, egyik kolléganőm tavaly így "szerelmesedett" bele az egyik matrac kényelmébe!
2019. szept. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egybe.:)
2019. szept. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ízlések és pofonok. Azt mondják praktikusabb a külön történet, mert részleteiben lehet egyénre szabni és cserélni, ha szükséges. Ez abszolút igaz is, de bele kell gondolni mennyibe kerül egy jobb minőségű matrac és gyorsan rájön az ember, hogy nem is olcsóbb, mint egy komplett "kész ágyat" cserélni. :)

Nekem tényleg csak azért volt evidens az ágykeret, mert abba mi válogathattuk össze a rácsot és a matracot. A párommal nem ugyanolyan keménységű felületen szeretünk aludni, így két ugyanolyan vastagságú, márkájú és kinézetre is teljesen megegyező, de más keménységű matracunk van. Nem túl drága kategóriásak, ezért ha 5-10 év múlva cserélni kell sem gond. Ezen felül az én agylövésem a szépen kifeszült gumis lepedő, aminek a ronda gumijai eltűnnek a matracok szélein. A kárpitos kész ágynál utálnám, hogy mindig bénán áll.

2019. szept. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Barát Csaba válasza:
Olyat vegyél amit könnyű szétszerelni és átvinni máshova. Az hogy hogyan alszol rajta az úgyis azon múlik, hogy milyen matracot vagy fedél matracot veszel.
2020. febr. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!