Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ikea Friheten sarokkanapén alvás?

Ikea Friheten sarokkanapén alvás?

Figyelt kérdés

A kanapé útmutatójának a végén szerepel egy utasítás, miszerint kinyitott helyzetben alvásnál a párnák (a fej) az L alak hosszabb végére kerüljenek. Nekem az a logikus és kényelmes, hogy a másik végére teszem őket, ahol neki lehet támasztani a karfának (azaz ilyenkor fejtámlának).

Mi az oka, hogy ennyire kiemelik a javasolt alvó pozíciót?


[link]


2019. szept. 9. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:
A két matrac találkozásánál lenne a vállad/hátad és borzasztó kényelmetlen lenne egy idő után. Lehetnek más szerkezeti okai is, nyilván a súlyeloszlás a fő ok, nem az hogy a svédek fordítva szeretnek aludni :)
2019. szept. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gondolom így egyenletesebb a terhelés. A kinyitható részt szánták fekvőfelületnek, annak a "párja" az L alak hosszabb szára, gondolom az a masszívabb.

Egyébként a gerincednek sem tesz jót hosszú távon, ha olyan magasra emeled a fejed alvásnál, hogy a párna a karfának támaszkodik.

2019. szept. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hosszabb távon borzasztó kényelmetlen. Én szükségből néhány hónapig használtam, de a végén a padlóra raktam egy matracot inkább.
2019. szept. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!