Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ha van egy odaajándèkozható...

Ha van egy odaajándèkozható sarokkanapém, akkor kinek adjam oda, kit keressek?

Figyelt kérdés
Van olyan szervezet, vagy cég, esetleg alapítvàny, akik szeretnének magukénak egy ilyen, használt bútort?

2019. szept. 27. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Ki kell dobni a fenébe, ez az elajándékozom nem működik. Én próbáltam ingyen elvihetőként hirdeti, percenként hívtak hogy elvinnék, de segítsek a fuvarozásban. Aztán sokan hívtak hogy elviszik, de fizessek érte. Végül voltak akik mondták hogy elviszik, csak nem jöttek érte, telefont kinyomták nekem, pedig szabadnapot vettem ki... A második ilyen után fogtam és elvittem a kommunálisba.
2019. szept. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Ha esetleg a fővárosban élsz, ott vannak újrahasználati központok, ahol leadhatod és akinek kell, az elviszi onnan, szerencsére nagy cuccokat is tudnak tárolni.
2019. szept. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Fcebookon van csomó bútoros közösség, ott hirdetném meg, leírnám, hogy elvihető X kerületből/városból, de csak ha megoldja a szállítást.


VAgy pedig lomtalanításnál ki kell tenni.

2019. szept. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A vöröskeresztnél tovább tudják passzolni, nem is ezzel van gond, hanem a szállítással. Ha meg tudod oldani, vagy akinek kell vállalja a fuvarköltséget, elajándékozhatod.
2019. okt. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Az én tapasztalataim is ugyanazok, mint amit #1 ír, sokszor hirdettem már meg facebook csoportokban tárgyakat ingyen és nagyon kis arányban sikerült tisztességes partnert kifognom, aki nem kért még többet, mint amit felajánlottam (pl. fuvart), jól lehetett kommunikálni vele és tartotta a szavát. De a nagy többségtől sajnos csak a következőket lehet várni:

- sokan úgy érzik, hogy ők tesznek szívességet, ha befogadják a tárgyat, úgyhogy a tulaj legyen szíves leszállítani azt e nagy kegyért cserébe vagy menjen vele ide-oda, mert ő pont arra jár

- ha ők mennek a termékért, akkor az esetek 70%-ában NEM JELENNEK MEG a megbeszélt helyen és időpontban, de még csak nem is szólnak erről, illetve a legbunkóbb megoldást választva innentől nem reagálnak a hívásaidra, üzeneteidre

- ezen felül van még 10%, aki aznap, és 10%, aki ugyanabban az órában mondja le a találkozót

- marad 10%, aki betartja a szavát, csak miattuk nagyon nem éri meg befizetni a 90% valószínűséggel bekövetkező kellemetlenségekre!

Úgyhogy tényleg az a legjobb, ha a tulaj odaviszi valahova, ahol tutira átveszik és pont. Mint amilyen az #2-es által említett FKF raktár, de az sajnos tényleg csak Budapesten van.

2019. okt. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!