Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ki vesz ilyesmi ingóságokat?

Ki vesz ilyesmi ingóságokat?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon mindenféle hagyatékot felvásárolnak, olyat is, amire nem gondolnék: sétapálca, agancsok, stb.


[link]


Kérdésem, kinek tudják ezeket eladni? Mekkora hasznot lehet ezen elérni? Valóban van ezekre kereslet?


Köszönöm!


máj. 3. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Sok mindenre van kereslet, amire az egyszerű ember nem is gondol. Agancsot pl. vadásztrófeának sokszor vesznek, elsősorban külföldi vadászok, ez sokkal olcsóbb, mint ténylegesen befizetni vadászatra, otthon meg dicsekedhetnek vele, ki fog utánanézni, hogy lőtte vagy vette..... Aztán sokféle formában meg lehet fogalmazni egy hirdetést, aminek a végső célja az, hogy felmenjenek a kuncsaft lakására és ott alaposan körülnézzenek. A "régi varrógépet veszek" hirdetés tipikusan ilyen, hiszen ki fog egy 20 kg-os varrógépet a hóna alá venni és bevinni az ószereshez ? Nyilván beengedi őket a lakásba, ahol aztán szétnéznek....Aki nem ismeri a régiség piacot részleteiben, de régiségekkel teli lakásban nőtt fel, netán élte le életét, az nem igazán tudja, hogy mennyit ér az a tárgy, amit kerülget már 50-70 éve. A bútorok lassan tönkremennek, a szőnyegek lekopnak, a festmények besötétednek, netán kilyukadnak... aki nem ismeri a nemesfém tárgyakat, annak fel sem tűnik, hogy egész életében ezüst evőeszközt használt és azt sem tudja esetleg, hogy a nagyanyjától örökölt csicsás sárga karkötő miből van....
máj. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A beengedést és alapos körülnézést hogy érted? Hogy aztán később alkalmas időpontban betörjenek hozzá? :O
máj. 3. 21:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Ki vesz ilyemit?

Például én. Jóval túl a hatvanon kertészkedés közben leguggoltam, a szomszéd macskája meg olyan erővel dörgölődött a térdemhez, hogy seggre estem. Rettentően fájlaltam a fenekemet és a derekamat. A traumatológián megállapították, hogy nincs törés, csak zúzódás, de felírtak egy botot. Kiváltottam. De valahogy napokig csak bénáztam vele. Végül fogtam magam, és körbe autóztam a környék antikvitásait, valami jó stabil botot keresve. Az egyikben rátaláltam arra, amit kerestem. Stabil, nehéz, nem zötyögő bot. Míves darab. Kobrát ábrázoló markolatát 500-as finomságú ezüstből készítették, a kígyó szeme smaragd. Az tulaj elégedetten szemlélte, ahogy körbebicegtem a bottal a boltját.

- Passzol az úrhoz - mondta - valahogy stílusban összeillenek. De várjon csak! Most szárad a tisztogatásból egy friss szerzemény, amit még ajánlani tudnék.

Azzal hátraszaladt és a kezembe adta a gyűrűt is. A farkába harapó kígyót. Jót derültem, és mondtam neki, hogy nem viselek bizsut, de erre széles vigyorral válaszolta, hogy: - Az úrnak soha nem ajánlanék bizsut. Bizony nemes anyagból van ez is!

Nade visszatérve a botra, ott helyben, több részletben levágott a végéből, mert túl magas volt nekem. Addig vágott szeleteket az alsó részéből, míg éppen a megfelelő magasságú lett számomra. Végül visszatette a gumit a végére. Bár sokkalta nehezebb mint a gyógyászati segédeszköz bot, de mégis sokkal kényelmesebb és könnyebb vele közlekedni. Már nem bénázok...

Azóta is ezzel sántikálok :-)

[link]

máj. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-as! Azért azt a smaragd szemet nem hiszem el, főleg a kép után nem...


Mindent lehet gyűjteni, tehát mindent el lehet adni, csak a megfelelő vevőt kell hozzá megtalálni. Van aki söröskupakokat gyűjt, van, aki poharakat, megint más régi játékgépeket, esetleg sétapálcákat vagy pipákat.

A régiségkereskedőknek jobb rálátásuk van a piacra, mint a mezei embereknek. Vannak ismerőseik és pontosan tudják, hogy milyen termékkel hol tudnak kilincselni. Az adott tárgy csak annak érték, akinek valami miatt fontos. Nekem pl egy sétapálca értéktelen, hiszen azt sem tudom mennyit ér és azt sem tudom, kinek tudnám jó áron eladni, tehát ha hozzájutnék egy sétapálcahoz, valószínűleg eladnám egy kereskedőnek x összegért, aki zenés felárral tudná eladni y-ért a megfelelő vevőnek, vagy porosodna nála még évekig, amíg a megfelelő vevőt megtalálja...

máj. 4. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!