Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Orchideák radiátor fölött?

Orchideák radiátor fölött?

Figyelt kérdés
Új házba költöztünk, es 12 db lepke orchideám van, régi otthonunkban is ablakpárkányon voltak, itt is csak oda tudom őket elhelyezni, viszont mindkét ablak alatt van radiátor, a párkány kb 10 centivel fölötte van, a virágok nem lógnak be a rádiator fölé, mégis aggódom, nem lesz e bajuk? Tettem a rádiatorra vizes törölközőt, párogtatás céljából, valaki tudna nekem mondani véleményt, megfelel e így? Esetleges hasonló tapasztalatok érdekelnének, radiátor fölött tartott orchideákról. Köszönöm előre is, ha válaszol valaki.

2019. okt. 7. 14:17
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja azt kihagytam, hogy régi házunkban az ablak alatt nem volt ott a konvektor, se radiátor.
2019. okt. 7. 14:18
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túl meleg lesz nekik, amikor igazán beindul a fűtés. A vizes törölköző nagyjából 10 perc múlva megszárad.

Eljött az idő beszerezni egy virágállványt, amit odateszel, ahova akarsz!

2019. okt. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Lemaradt:

[link]

2019. okt. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az a baj a virágálvánnyal, hogy ahova tenni tudnám, az is csak a rádiator előtt, nellett, közelében lehetne... Természetesen lenne mire tennem őket, van állványom, tele zöld növényekkel, de ők jól érzik magunkat lépcső fordulóban, viszont az orchideaim megszokták az ablakot, azaz a közvetlen fényt, próbáltam már a régi házban is helyhiány miatt állványon néhányat, az ablakok közelében, de lehullottak a bimbók, semmire sem mentek, csak az ablakban érzik jól magukat, nem merem megkockáztatni távolabb tenni őket onnan. Gondoltam már bútorlapra is, a párkányra erősítve, hőterelőnek. Már minden eszembe jutott. Igazából ma fűtöttünk be először még csak, ezért is jutott eszembe hirtelen a vizes törölköző, nem jutott eszembe jobb.

Meglatom, mi lesz hosszabb távon a helyzet... Ha nagyon nem bírják, akkor kénytelen leszek téli időszakra pihenőre fogni őket, állványon, távolabb a fénytől. Csak sajnos épp virágzik a 12ből 10...

2019. okt. 7. 14:36
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a linket is :)
2019. okt. 7. 14:38
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Minden ismerősöm, aki orchideát tart, a fűtőtest fölött tartja az ablakpárkányon. A virágok nagyrésze él és szépen virágzik.
2019. okt. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokat számít, hogy milyenek a mikroklíma pontos jellemzői. Félő, hogy a felfelé áramló meleg levegő miatt gyorsan kiszáradnak a növények. Ilyen esetekre szokták ajánlani a kis szobai üvegházat.
2019. okt. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tény, hogy az orchideák szeretik a meleget, hiszen őshazájukban is meleg az őserdő levegője, de párás is, ami a radiátor fölött nem áll rendelkezésükre. Fentebb írták, hogy ismerősüknek beválik. Én nagyon félnék csak úgy ott tartani őket.

Olvastam egy könyvben, hogy olyan esetben, mint a tied, a cserepeket tálcára (vályúba) kell tenni, amibe vizet öntesz, aztán vékonyabb szivacslemezt helyezel a vízre a virágcserepek közé, ami biztosítja az állandó, egyenletes vízpárolgást. A közvetlen, tűző napsugaraktól még télen is védjed őket!

2019. okt. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, függöny van előttük, télen, nyáron, némiképp szűri a napfényt. Épp ma délután helyeztem alájuk egy nagy tálcát, magasabb peremmel, teleöntöttem agyaggolyóval, es felöntöttem vízzel. Ahogy párolog, pótolom a vizet. Nézegettem a növények kaspóit nem melegek,tehát valamiképp az a nagy tálca védi őket, úgy vélem. Remélem beválik ez a módszer. Kitapasztalom majd talán, hogy lesz nekik a legjobb.

Attól is tartok, régi házban nyugati ablakban voltak, ahol délután kettőtől kb napnyugtáig kaptak fényt, most pedig keleti az ablak, epp napkeltétől olyan délután egy, kettőig éri őket a napfény.

A költözésben egyedül ettől tartottam, nagyon szeretem az orchideáim...

2019. okt. 7. 20:51
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyik családnál láttam, hogy tíznél is több virág van az orchideáikon, pedig napfényt sosem kapnak és különösebben nem is párás a levegő, de óriási nagy a szoba.
2019. okt. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!