Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Illatgyertyákkal volt már...

Illatgyertyákkal volt már valakinek ilyen tapasztalata? Nem tudok rájönni, mi történhetett. (Yankee Candle)

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem az illatgyertyákat. Eddig azt tapasztaltam, hogy jobban megéri a drágább fajtákat venni, mert azoknak van igazán erős illatuk.

2 éve megkaptam a Soft Blanket nevű illatot, a legnagyobb kiszerelésben. Vagy fél évig kitartott, már 20 perc alatt betöltötte az illat a szobát, imádtam.

Elhatároztam, hogy mindenképp beruházok egy másikra. Mivel új illatra vágytam, rendeltem 3 Yankee mintagyertyát, hogy kipróbáljam melyik jön be.

Az történt, hogy közben kaptam más gyertyákat, és jött a nyári időszak is, nem használtam fel őket, a polcon ültek kb egy évig. Most a napokban aztán kipróbáltam kettőt a háromból. Egyiknek sem volt semmilyen illata. De tényleg semmilyen még 2 óra elteltével sem. Egészen közelről sem. Pedig a gyertyának magának finom az illata, ha megszagolom.

Szerintetek létezik olyan, hogy egy illatgyetya túl sokat állt és elvesztette az illatát? :D Mert utána is néztem mások mit írnak a választott illatokról és jó vélemények voltak, azt írták intenzív illatuk van.



2019. okt. 26. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Mivel illó anyagok, olajok adják az illatot nem sokáig állnak el. Nem is érdemes bespájzolni.

A legtöbb amúgy is csak meggyújtás előtt jó illatú sajnos, illetve nem is túl egészségesek.

2019. okt. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ohh, ezek szerint én szúrtam el, korábban el kellett volna használnom. Viszont arról még sosem hallottam hogy egészségtelenek lennének az illatgyertyák :D Ezt ki tudnád kicsit fejteni, hogy hol hallottad vagy hogy miből gondolod így?
2019. okt. 27. 21:15
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Én is azt olvastam, hogy egédzségtelenek, nemcsak az illatgyertyák, de a legtöbb hagyományos gyertya is. Égéskor ásványi olaj tartalmuk miatt olyan abyagokat bocsájtanak ki, mint a kocsik kipufogoja, az illatgyrrtyák pluszban az illatositáshoz használt vegyi anyagokat. Én csak 100 százalékos méhviasz gyertyát használok. Ha illatositani akarok, akkor bio boltban vett illó olajat cseppentek rá vagy teszek párologtatóba.
2019. nov. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A paraffinból készült gyertyák valóban károsak....


Mostanában eléggé felkapottak lettek a szójaviasz gyertyák amik viszont környezetbarát viaszból készülnek és nem károsak, nem termelnek toxinokat, tiszta az égésük.

2021. szept. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!