Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Érdemes beruházni egy párament...

Érdemes beruházni egy páramentesítő készülékre, ha mosogató is van a helyiségben?

Figyelt kérdés

A konyha és a nappali egy légtér, régi ház.

Évekkel ezelőtt, míg bentre teregettem, penészesek voltak a falak, ill. be is ázott a tető, így a plafonon is volt penész.

Aztán rászoktam arra, hogy télen is kintre teregetek, ez nagyon sokat jelent, sőt időközben szárítógépet is vettem.

De azt figyeltem meg, hogy benyúlok a konyhaszekrénybe, hogy kivegyek egy tiszta tányért, és vizes.

Nem úgy lett eltéve, hanem ott csapódik le a pára, mivel a tányér hideg.

Nyáron kicseréltettem a fa ablakokat műanyagra, az üveg alján megáll a pára. A fa ablakon is ez volt, és ez nyilván zavar.

Szóval gondolkodom egy páramentesítő gép beszerzésén, de nem tudom, van-e úgy értelme, hogy ott a mosogató, ami elég gyakran van megnyitva. Tehát a gép elektromos áramot felhasználva kigyűjti a párát a levegőből, én meg folyamatosan pótolom?

Kérlek adjatok tanácsot.



2019. nov. 24. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Nalam nagyon jol mukodik! Szinten amerikai konyhas. Olyankor paraelszivo sem kell. Azota nincs penesz. Mondjuk hypoval is kezeltem a falakat elotte. Vegyel a meretnek megfelelot vagy picit nagyobbat.
2019. nov. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk baromira párás a lakás. A konyha-szoba-tusoló mind egy légtér. Erkély nincs, teregetni is bentre szoktunk. Ha nem teszünk ellene semmit, a tipikus páratartalom 70-80 %. Ehhez jön, hogy kifejezetten rossz hőszigetelésű a ház, ősztől tavaszig a hideg falakra csak úgy csapódik a nedvesség!


Nálunk a WDH 520 HB páramentesítő a hathatós ellenszer. Van, hogy egész nap járatjuk, de eszméletlen mennyiségű vizet képes kivenni.

2019. nov. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld!

Nézegettem egyet kb 2 hete, vártam az eddigi 2 black friday hétvégét, de még magasabb lett az ára. :D

Még kivárom az igazit, ami épp most jön, hátha lesz vmi jó ajánlat.

2019. nov. 24. 20:38
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a csap sűrű nyitogatása nem ad hozzú túl sokat a páratartalomhoz. Ha a szekrényben lévő tányérokon áll a víz, akkor már eleve túl magas a páratartalom, amivel hatékonyan harcolni csak egy párátlanító tud. Mindenképpen érdemes beruházni. Egyöntetű hátrányuk a hangjuk, elég hangosak, de valamit valamiért.

A Lidl-ből vettem egy Silvercrest párátlanítót 3 év garanciával a nyáron, az Aldi-ban pár hétre rá akciózták kb. ugyanezt. Videókból nem tudom összehasonlítani másik gépek hangjával, ez veszettül hangos, viszont teszi a dolgát és nem csak kicsi, 2-3 literes tartálya van, hanem 5 literes. Ha szükséges, több órát fog menni nyitott ajtóval, de egyébként a ház többi részén élőket nem idegesítem a hangjával, esténként, csukott ajtónál szokott egy-két órát menni a páratartalom függvényében a szobámban, eddig ez elég volt. Nyáron rendbetettem és kifestettem a falakat, télre mindenképpen párátlanító beszerzésén gondolkodtam, mivel tervben volt a penész végleges kiűzése a szobámból. Penész eddig nincs, miközben a szomszéd szobában már kezdődik a "penészvirágok burjánzása" a falon.

Idén eddig még ilyen nem volt, de évekre visszamenőleg emlékszem a szenvedésre a párával, rengeteg szellőztetéssel sem ment le 65% alá a páratartalom, nem volt ritka a 75% feltti érték sem. Annó csináltattunk új ajtót fából, amit napokkal később alig lehetett becsukni, az ablakokon folyt a víz és az ajtó belseje is megszívta magát, ennyire megdagadt. Ki lett javítva, jól csukódik télen-nyáron, akár áll a víz rajta, akár nem. Ennyire párás is tud lenni a ház és akkor nem érdekel mennyire hangos és mennyire nem bírják a hangját, folyamatosan menni fog. Nálatok is használni kell majd nem keveset az első időkben, szinten tartani a párát már jóval könnyebb lesz. Az útmutató szerint értelmetlen a folyamatos párátlanítás, viszont ha valamiért alapjáraton nagyon sok a nedvesség a levegőben, akkor nincs más választás. Ruhaszárításkor is jól jön, gyorsabban száradnak a ruhák és 1-3 fokkal emelheti a szoba hőmérsékletét, ami pedig fűtéskor jön jól. A párátlanítók fogyasztása 300 W körül van óránként.


Vannak jó ajánlatok a Black Friday alkalmával, tavaly én is kifogtam egy jó akciót, de ugyanakkor itt le is írtam, amit észrevettem a tavalyi nézelődés közben (idén nem volt rá pénzem): kissé elavultabb műszaki cikkektől gyorsan meg tudnak szabadulni az áruházak, olcsón adják, az emberek megveszik. Nem mindig nézik a cikk tudását, én viszont pont az ellenkezője vagyok, nagyon megnézem, mit veszek. Egyik eset sem jó.

Volt olyan nagy nevű webáruház, ahol megtoldották jó pár ezerrel az eredeti árat, áthúzták, majd megadtak egy akció előtti árnál néhány ezerrel olcsóbb árat és milyen jól hangzik, hogy valamit 145 ezerért megkapasz a 185 ezer helyett, csak akció előtt megvehetted 150 ezerért is.

Az eMag-ról rendeltem valamit tavaly az akció alkalmával, viszont utána kiderült, nincs készleten, néhány napot várni kell rá. Aztán az akció után szintén itt belefutottam ugyanabba a termékbe néhány ezerrel olcsóbb áron, még raktáron is volt. Ezt megrendeltem, az előzőt lemondtam, pár nap múlva pedig a kezemben volt a cucc.


Ui: bocs, hogy ennyit írtam, remélem nem baj. Nem értem hogyan történt. :D

2019. nov. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Van páratartalom mérőm, ha felmegy, kiszellőztetek.

Attól tartok, amit egy másik kérdésemnél írt valaki, hogy ha lejjebb megy a páratartalom, hidegebbnek fogom érezni a levegőt.

Nagyon gyenge a fűtésem, fázós is vagyok, így ez aggaszt. :(


Az eheti Lidl és Aldi újságot megnézem, köszi a tippet! :)


A black friday ajánlatokkal nem tudnak becsapni, rutinos vagyok. Nem ugrok bele valamibe, mert odaírják, hogy -50%.

Tudom, mennyi volt előtte, illetve rákeresek árukeresőn, ott egyből kiderül a turpisság.

Illetve ha kicsit régebbi, az nem zavar, ha sok jó vélemény van róla.

2019. nov. 25. 17:45
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

A párátlanító kis mértékben fűti a levegőt a működési elvéből adódóan. A párátlanítás miatt először lehűti, de utána a száraz levegőt vissza is fűti a párátlanító. Ezt nem tették hozzá?

Nyáron kipróbáltam és nem hittem volna, de kényelmesebb volt a 27 fokban 55% körüli páratartalomban ülni, mint 25 fokban 65% feletti páratalomban. Még kényelmesebb volt a saját szobám, ahol viszont ment a klíma. :D A klíma nagyon jól párátlanít nyáron, de mivel nem fűti vissza a levegőt, ezért télen nem alkalmas a párátlanításra.

2019. nov. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

De, ezt is írták, ennek örültem. :D


Na, majd gyakorlatban kiderül, szerintem 1-2 héten belül veszek egyet.

2019. nov. 25. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!