Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Minimalista, esztétikus szoba...

Minimalista, esztétikus szoba hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Youtubon sokat nézek ilyen aesthetic, minimalist room videókat, és kaptam ötletet, hogy ilyen szobát szeretnék. A mostani szobámban sok a szín, bútörök színe elüt a falnak a színétől. Mot halvány kék a színe a szobámnak és már nem tetszik. Meg nagyon sok holmim van kb a szekrényem fele ruha fele kacat. És nem használom őket, de nem tudok megválni tőlük, mert a legtöbb emlék részben de napi szinten úgysem látom, veszem elő. A bútorok elrendezése sem a legjobb, valahogy nem nem is tudom, zsúfoltnak érezteti a helyet. Csillárunkat is nemrég cseréltülk le, tök szépet vettem...Ágy is új na már csak néhány asztal, bútornak kéne mennie vagy új kéne helyére. Ti hogy álltok ezzel? Nektek menyire van tele a hálószobátok? Mennyi ruhátok van na ez meg a másik mert, abból is kidobtam sokat, de még így is soknak tartom. Táskából is rengeteg van de nem tudom egyszerűen kidobni :D. Hogyan alakítsam át a szobámat minimalista és rendezettebbé, ja meg persze esztétikussá :).

2020. jan. 2. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

A holmik legyenek mind elpakolva zárt tárolóba, ha sok van, pl. egy nagy faltól-falig szekrény. Legyen kevés bútor. Maximum 3 féle szín (általában két semleges, mint szürke, fekete, fehér, bézs... és max. egy élénk), beleértve a textileket, dísztárgyakat is.

Aztán, ami nehezebb, hogy az igazi minimálban általában a drágább anyagok a jellemzőek (üveg, beton, magasfényű akril, max ellenpontként valami rusztikus vagy texturált organikus elem, mint fa vagy textil) és persze a trükkös technika, mint pl. rejtett fogantyúk meg sehol egy minta vagy pláne vezeték.

2020. jan. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig nem szoksz le a gyűjtögetésről és radikálisan nem teszel ellene, addig mindig el fog lepni a lom.

Tudom miről beszélek, én is ilyen vagyok, illetve remélem csak voltam, mert most vagyok nagy lomtalanításban.

Bebizonyosodott, hogy amiket évszámra őrizgettem, csak kidobni nehéz, utána a fenének sem hiányzik, mert ahogy évszámra nem került rá sor, úgy most is el lehet felejtkezni róla.

Én ezt szeretném megvalósítani némi változtatással, nálam nem gyertyatartók lesznek, hanem lámpák és nem lesz a szekrény 2 oldalán függöny. De a színvilága és a megvilágítások nagyon bejönnek. A hasonló bútor is megvehető egy kis körbenézéssel.

Az álmennyezet, a szőnyeg, az ágy, a laminált padló már megvannak, jövő héten jön a villanyszerelő, utána a festő, már csak a szekrényeket kell megvenni.

[link]

2020. jan. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
azta na ehhez képest az én szobám ennek a fele kb :D. köszi az ötleteket. Jöhetnek még, fürdőszobát épp ma csináltam meg rendezettebbé mert közel van a szobámhoz :) bár az i ilyen egyszerű lenne. Csak itt sokkal több a holmi, amit évekig nem használtam és használok :(. csak áll a szekrényben. Meg arra gondoltam, hogy ilyen zen áramlás vagy mi szerint rendezem el a szobában a doglokat, tudom nem sokat olvastam rola de utána nézek, tudjátok ez a kínai zen csí energia áramlások, hatással vannak hogyan rendezzük a szobát stb. ez is jó ötlet szerintem :D csak előtte ki kéne ürítenem azt--
2020. jan. 3. 17:49
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Feng shui, amit keresel :) Hát az is egyfajta rendre való törekvés.
2020. jan. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Az enyém sem ekkora!:)

Csak a színeket és a koncepciót akartam megmutatni.

2020. jan. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
feng shui az az köszii csak egyszerűen nem jutott eszembe :D
2020. jan. 3. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!