Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan lehetne ezt a három...

Hogyan lehetne ezt a három stílust úgy ötvözni, hogy a végeredmény szép és harmónikus legyen?

Figyelt kérdés

Lakberendezők válasza érdekelne leginkább, vagy akiknek kicsit is van fantáziája és szépérzéke. Mert nekem nincs. :)


Három stílus tetszik igazán, az egyik a japán motívumok (tolóajtó, lampion, alacsony és fa stílusú bútorok, bonsai stb.),

Pl:

[link]


a másik a természet színei főleg a citromsárga de jöhet bármi ami a természetre emlékezteti az embert.


Pl: [link]


A harmadik pedig a romantikus stílus (lágy meleg színek, virágminta, nőies otthonos dolgok)


Pl: [link]



2020. jan. 23. 13:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
A japán motívumos stílushoz nagyon hasonlóak egyes art deko stílusú (főleg) kisbútorok. A harmadikat szerintem hagyd ki, mert az az igénytelen, szerintem romantikusnak sem mondható kommersz zagyvaság.
2020. jan. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Talán rossz képet küldtem példának, de ígyse-úgyse értem mitől lenne ez igénytelen....
2020. jan. 23. 14:26
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

Ne haragudj kedves Kérdező, de a harmadik egy giccses cucc, amit semmiképp nem tudok elképzelni az első kettővel ötvözve, de még önmagában sem. Nekem borzalmas!

Nagyjából egy nyugdíjas operettprimadonna budoárjára hajaz.

Még az első kettőt is egymással keverni nehézségeimbe ütközik, pedig tanultam lakberendezést.


Hozzám a praktikusságot is figyelembe véve a második áll közel, kedvelem a természet és abban különösen az ősz színeit, az antik bútorokat, keverve valódi bőr kárpitokkal, modern bútorokkal.

Pl.:

[link]

Ebben az esetben is lehet tolóajtó és kifejezetten elvárás az igazi fabútorok. A bonsai sem tiltott!:)


Vagy legyen vegytiszta japán, ha nem zavar, hogy a földön ülsz és a földön fekszel.(akár a barátaiddal, vagy 60 éves rokonokkal, akiket komoly attrakció utána felszedni)

2020. jan. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

60 éves ismerőseim nem igazán vannak, na meg az é otthonom olyan amilyenre én akarom, holtra nem érdekel kinek körülményes az alacsony bútor, ha nekem tetszik. :)


Amit te küldtél számomra túlzottan retro stílusú, azért is tetszik a harmadik stílus ami inkább a nőies otthonosságot akarta volna szimbolizálni mintsem az általad leírt primadonnát. :)

2020. jan. 23. 21:39
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

#4

Hát akkor kedves Kérdező, ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!:)

Elvégre neked kell, hogy tetsszen!

2020. jan. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

"Lakberendezők válasza érdekelne leginkább, vagy akiknek kicsit is van fantáziája és szépérzéke. Mert nekem nincs.:)"


Ezt te írtad le és az utána következő válaszaidat is.

Innentől kezdve számomra nem világos, hogy mit szeretnél?

Tanácsot hozzáértőktől, vagy önmagad ízlése alapján rendezkedni? Én mondjuk az utóbbit választanám, de nem is kérnék tanácsokat.

2020. jan. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok és lehet, hogy az utolsó mondatom félreérthető.

Nem az utolsó képet választanám, hanem a saját ízlésem szerinti rendezkedést, tanács nélkül.

2020. jan. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem az érdekelt mennyire tudják leszólni a stílusomat, hanem hogy ezt a hármat hogyan lehetne ötvözni hogy ízléses legyen.


Közben kerestem egy jobb képet:


[link]


De ha ezt is ízléstelennek tartjátok, akkor maradok az első két stílusnál, azok úgy is jobban tetszenek, csak a természetbarát-japán stílus mellett még a nőiességet is szerettem volna belevinni egy kicsit csak nem tudom elképzelni hogyan.

2020. jan. 23. 22:00
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Bocs, de ez az -amerikai nagymama stílusú berendezés- ensem megy az első kettőhöz.

Viszont "konyítok" a dologhoz.

Ha rám hallgatsz, akkor az egyes képen lévő japán lámpát a kettes kép lévő antik bútorokhoz átemeled, és máris ötvözted a kettőt.

2020. jan. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok lakberendező, de az alábbi linkeken találhatsz ötleteket japános de mégis modern berendezéshez:


[link]


[link]

2020. jan. 24. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!