Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen ülő/fekvő alkalmatosság...

Milyen ülő/fekvő alkalmatosságot javasoltok?

Figyelt kérdés

Vettünk egy lakást, ahol a testvéremmel fogunk élni az elkövetkezendő időben. 2 szoba van a lakásban, így értelemszerűen Övé az egyik, enyém a másik, tehát nappali nincs. Az Ő szobájával berendezés szempontjából nincs semmi baj, ellenben az enyémmel, (ami még teljesen üres).


A szoba (3,5 x 6) méteres. Ahogy belépünk a szobába, a szembelévő fal 2/3-ad részét egy 2 szárnyas ablak, valamint egy erkélyre nyíló üvegajtó képzi (az ablak alatt egy konvektorral) így arra az oldalra ágy/kanapé nem tehető. Úgy terveztem el, hogy szoba egyik (hosszabb) oldalán teljesen a fal mellett lenne egy TV állvány, pontosan vele szemben a másik oldalon lenne egy ágy, vagy kanapé. (Mindkettő nagyjából középen.)


A szoba részletezését eddig írom, mert erről tudnotok kellett, hogy el tudjátok képzelni, hogy hogyan is néz ki, (remélem érthetően sikerült megfogalmaznom :) ). És itt jön a dilemma, amiről napok óta nem tudok dönteni. Többek véleményét meghallgattam, de senki sem tudott konkrét segítséget adni.


Ágyat vegyek, vagy kanapét?

Még egy apró, de fontos részlet... A TV állvány mélysége kb 40 cm lesz.


Számomra fontos, hogy mindenképpen szemben legyek a TV-vel, akár kanapén ülve, akár ágyon fekve. Ha ágy mellett döntök, akkor számolnom kell ugye azzal, hogy az ágy hosszúsága kb 200 cm, de ehhez még legalább 10-15 cm-t hozzá kell számolni a fejtámla és egyéb dolgok miatt. Ha ezt nézzük, akkor a 3,5 méteres szobaszélességből máris elvesztek azon a helyen elég sokat, így kb 80 cm marad az ágy vége, és a TV állvány között, ami hosszú távon kényelmetlen lehet.

Ezt a problémát tökéletesen orvosolná egy kihúzható kanapé, ami az ágyhoz képest nem foglal nagy helyet, csak ha kihúzzuk. Elfogult vagyok a kanapé iránt, de egy probléma van vele, hogy nem láttam még olyat, amin "jó irányban" lehetne feküdni, mindegyik kihúzható kanapé, amit eddig láttam olyan volt, hogy a "fallal párhuzamosan", a TV-vel 90 fokban feküdnénk rajta, amivel nincs semmi baj, ha egyedül vagyok, de van egy barátnőm, így aki belül feküdne, nem látná a TV-t ezért ragaszkodom annyira, hogy szemben lehessen látni a TV-t akár fekve is.


Összegezve:

Az ágy előnyei:

Kényelem abból a szempontból, hogy nem kell folyamatosan ki-be húzni, megfelel a TV nézési feltételeimnek :), illetve tartalmaz egy ágyneműtartót, ami szintén nem hátrány.


Az ágy hátrányai:

Elég nagy helyet foglal le a szobából, és lesz egy szakasz, ahol csak szűk helyen lehetne elférni. Ha vendég jön, akkor nem tudnám hova leültetni, csak az ágyra, az meg milyen már... :)


A kanapé előnyei:

Az ágyhoz képest kis helyet foglal, a vendégek is le tudnak ülni, ha jönnek.


A kanapé hátrányai:

Nem feltétlen tartalmaz ágynemű tartót, nem találtam még olyat, ami megfelelne annak a kritériumnak, hogy szemben tudjon rajta akár 2 személy is TV-zni, valamint amit még nem említettem, hogy a szoba laminált padlóval van kirakva, így nem biztos, hogy jót tesz neki, ha naponta húzgáljuk rajta a kanapét, bár lehet, hogy vannak rá praktikák, hogy ne hagyjon nyomot, bevallom ennek még nem néztem utána :)


Az előbb azt írtam, hogy nem láttam még nekem megfelelő kanapét. Nos ez nem teljesen igaz, egyet láttam, de annak az ülőfelülete 3 réteg szivacs volt, amit harmonika szerűen kellett kihajtani, így végeredményben, ha "ki van húzva", akkor egy kb 12-15 cm-es szivacson feküdnénk, ami megint milyen már... :)


Fontos tudnotok, hogy én eddig csak ágyban, és 2-3 személyes kanapékban gondolkoztam, mivel ez a szoba "közepén" lenne, ezért az L alakú sarokülők kizárva.


Nagyon hálás lennék, ha leírnátok a javaslataitokat, esetleg olyan ülő/fekvő alkalmatosságokat is szívesen várok, amiket fentebb nem említettem, gondolok itt például az U alakú kanapéra, ami borzasztóan tetszik, de egyrészt elég drágák, másrészt nagyon szélesek (kb 3,5 méter) így túl nagyok ebbe a szobába :)



Mivel elég hosszúra sikerült a problémám kifejtése, így már azt köszönöm, ha végigolvastad, ha javaslatot teszel, azért még hálásabb vagyok, és ha lenne konkrét ötleted, ami működhet is, azzal egy életre leköteleznél. :)



2020. ápr. 20. 21:39
 1/1 anonim ***** válasza:

szekrényágy

keress rá

egy vagyon, gondolom, de nézd meg legalább

hogy hova ülteted a vendégeket, az a kisebb gond, ők nincsenek ott folyton

2020. ápr. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!