Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Egy komódra rá lehet tenni...

Egy komódra rá lehet tenni egy könyvespolcot?

Figyelt kérdés
A komód 120x90x38 a polc: 90x120x35 (szélesség, magasság, mélység) elég strapabírónak es jó minőségűnek tűnnek és jól is nézne ki szerintem. A könyvespolc egy lapban végződik, tehát nincs lába. Nem tudom, hogy megrendeljem-e így? Félek, hogy statikailag rossz ötlet.

2020. ápr. 26. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a komód, ami 120 cm széles felső lapja az oldallapokra fekszik, akkor a könyvespolc (baromi nehéz könyvekkel megrakva) terhe a komód oldallapjaira is eloszlik, tehát nem szakad be. Viszont, ha ezt a felső lapot a komód oldallapjai túlérik, akkor ez a felső lap a két végén az oldallapokba csavarozott (csapozott) oldallapokba kapaszkodik és a polc terhelése miatt beszakadhat. Asztalos is eldönti, ha megkéred.
2020. ápr. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Ezek szerint a könyvespolc jobb és bal oldala pontosan ráilleszkedik az alatta levő komód oldallapjainak felső élére. Ebben az esetben ezzel nincs gond. Viszont a két bútort össze kell kapcsolni biztonság kedvéért és a könyvespolcot utána a falhoz is hozzá kell erősíteni, hogy ne dőljön előre.
2020. ápr. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy mialatt írtam, #1 megelőzött és talán rosszul érzékeltem a helyzetet. Ha a komód 120 cm széles és a könyvespolc csak 90 cm, akkor a könyvespolc a komód felső lapjára támaszkodik, ami valóban meghajlítja a komód tetejét. De miért kell 120 cm széles fiók ? Nagyon rosszul mozgatható.
2020. ápr. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Középen egy kis fiók rész van, kétoldalt kinyithatós szekrény. Ez az amúgy: [link]
2020. ápr. 26. 14:15
 5/6 A kérdező kommentje:
És ez a polc: [link]
2020. ápr. 26. 14:16
 6/6 anonim ***** válasza:

A képek láttán nyugodtan felteheted a polcot a komódra, mert a komód felső deszkája fedi az oldallapokat, tehát azokat (is) terheli.

Ugyancsak lábak nélküli (írtad is) a polc és az alsó deszka teljes lapjával (felületével) terheli a komód lapját. Ne félj!

2020. ápr. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!