Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogy tudnánk megoldani, hogy...

Hogy tudnánk megoldani, hogy legyen saját szobám?

Figyelt kérdés
Mióta élek, az öcsémmel lakok egy nem túl nagy szobában (én lány vagyok), viszont most már a tinédzserkorban kezd nagyon elegem lenni belőle. Főleg, hogy kb. utáljuk egymást, mert ő mindig beszólogat nekem, megver, és semmi magánéletem nincs (persze sorolhatnám még a végtelenségig az okokat...). Ezért már elég régóta a legnagyobb álmom egy saját szoba. Csak nem tudjuk megoldani, mert a házunknak olyan hülye a kialakítása, hogy már nem tudjuk kb. semerre bővíteni. Illetve lenne 1-2 költségesebb megoldás, csak a szüleimnek ez annyira nem fontos, mint nekem (minden nap sírok miatta)... Hogy lehetne ezt megoldani?

2020. ápr. 26. 23:44
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Galériát nem lehet építeni legalább?

Emeletet?...

Eladni és másikat venni?...

2020. ápr. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Így nehéz segíteni, hogy semmit nem tudunk. A lakás elrendezéséről esetleg csinálhatsz egy paint rajzot.

A galéria megoldás lehet, de egy ismerősék pl át variálták a szobákat és a legnagyobbat ketté valasztották. De sajnos ezekhez mind kell a szülők közreműködése

2020. ápr. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

az emelet és a galéria sajnos nem megoldható...


[link]

(tudom, van, aki rosszabb helyzetben van, és nem nekem kéne panaszkodni, de így is szörnyű érzés... hogy viszonylag nagy a házunk és pont egy gyerekszoba „nem fér el benne”)

2020. ápr. 27. 00:35
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Van 3 lakószobátok. A hálóban alszanak a szüleid. A gyerekszobában te meg az öcséd. A nappaliban nem alszik senki?
2020. ápr. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha a nappali üres, akkor anélkül, hogy bármit mondanál, legyél ott mindig. Ne vidd át a holmidat, csak a könyvet vagy füzetet, vagy a laptopodat, ne látsszon költözködésnek, csak legyél ott mindig. Ha van kanapé, éjjelre is nyúlj el rajta, és kész. Ne törődj vele, ha szól a tv, használj füldugót. Ha az egyik szülőd már ugyanezt csinálja, vagyis kimenekült a házastársa mellől a közös hálóból, akkor is legyél mindig a nappaliban, vele együtt. Egy szó nélkül. Ha kérdezi, feleld azt, hogy de hát te is itt vagy, én is lehetek, nem? Egy idő után természetes lesz nekik, hogy folyton a nappaliban látnak, és pár hónap után nem lesz feltűnő, ha egyenként átköltözteted pár holmidat is.
2020. ápr. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A teraszt is be lehetne éppen építeni.

Ha veszel szúnyoghálót és körbebugyolálod, nyaranta tudsz ott aludni. Palánkkal és egyéb belátásgátlóval is lehet variálni.

Különben a galéria mért nem lehetséges? Mennyi a belmagasság? A konyhában pont lehetne egy.

2020. ápr. 27. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha van is anyagi problémátok és/vagy hónapról-hónapra éltek, a szülőknek akkor is illő lenne legalább belátni, hogy két, pláne ellenkező nemű tini gyereknek két szoba kellene, hogy nincs rá anyagi fedezet, hogy kialakítsanak számotokra 2 szobát, az egy dolog, ugyanakkor megértést lehetne mutatni az irányotokba, azaz öcséd véleménye sem lehet túlzottan különböző a te véleményednél, szóval valszeg Ő sem szívesen van veled egy szobában. Velem a szüleim mindig közölték, ha valamire nincs pénz, 6-7 éves korom óta, az is lehet, hogy már előbb is, nem tudom, szóval én azon az állásponton vagyok, hogy egy gyereknek is meglehet mondani azt, hogy van olyan, amit nem tudsz megoldani, mert nincs rá pénzed.

Mekkora ez a szoba, amiben ketten vagytok (méter x méter, körülbelül)? Illetve kb. mekkora az a terasz? Kertes ház, ha jól értem, mekkora a kert? Lehetne pótolni a teraszt, egy kinti kiülővel esetleg, ha az beépítésre kerülne? Fedett-e a terasz, azaz van teteje?

Egyébként ha a gyerekszoba kettéválasztható vagy a terasz beépíthető, ez nem milliós összeg. Nem olyan hülye ez a kialakítás, a gyerekszoba egyik ajtaja megmarad, a másikat meg a nappaliból kell nyitni, ha úgy választod ketté, hogy a nappali falára merőleges a válaszfal. Ehhez kell gipszkarton szerkezet és gipszkarton meg szigetelés. No és persze egy ajtó. Az egyik szobára kell egy ablak is. Karton, szigetelés, váz egy 4m-es falnál lenne kb. 50-55 ezer forint. Egy ajtó 15 ezer, egy ablak 20 ezer, egy áthidaló az ajtó fölé és vagy egy szélesebb vagy két áthidaló az ablaknál, ez kb. 18 ezer, azaz ez megvan 108 ezerből, már ha apukád megoldja ezt egyedül/haverokkal (meglehet, ha van hozzá kézügyessége és érzéke!). Ha túl pici a szoba, kettéválasztva nem igazán lehetne berendezni úgy, hogy használható legyen, akkor meg a teraszt kell beépíteni. Az egy picit költségesebb lehet akár.

2020. ápr. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

lenne elég pénzünk, hogy megoldjuk, de a szüleim sose vették komolyan, amikor felhoztam, hogy már szükségem lenne saját térre. és őket ez annyira nem is zavarja, mert ők a testvéreikkel gondolom egy szobában laktak (mert velük azonos nemű volt), szóval sosem foglalkoztak ezzel. pedig lehetne.


a szoba olyan 15-16 négyzetméter körül van. a terasz elég nagy, viszont az egyik részét nem igazán használjuk. az a hely pont jó lenne egy szobának, és már mondtam is régebben. van teteje, direkt úgy lett megcsinálva, hogy ha szükség lenne rá, akkor be lehessen építeni. de most még csak meg sem fordult a fejükben 🤷‍♀️


egyébként nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat, hasznos volt 💕

2020. ápr. 27. 08:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Gipszkartonozzátok be a teraszt, padlóra és plafonra szigetelés aztán aludhatsz ott. Bár lehet hogy valami fűtés se ártana. Amúgy ha a pénz nem gond akkor vegyetek nagyobb lakást pár milla ráfizetéssel. Illetve marad minden lány álma aki el akar költözni otthonról: kollégium.
2020. ápr. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Nem tudnál összebeszélni nagyszülőkkel például? Nekem a nagymamám nagy partner volt a lakásfelújításokban, finanszírozta is nekem. Gondolom, kicsi vagy még ahhoz, hogy önállóan szervezz brigádot, stb.

Tényleg a belmagasság ha megengedi, legalább egy alvózugot galérián a nappaliban vagy konyhában ki lehetne építeni, de a terasz beépítése is jó, csak a téliesítése lenne komolyabb meló, idén májustól 4-6 hónapig már simán aludhatnál a beépített teraszon, az egyszerűnek tűnik.

2020. ápr. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!