Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósomat hogyan tudnánk...

Anyósomat hogyan tudnánk rávenni, hogy menjen haza a saját otthonába?

Figyelt kérdés
Anyósom 5 hete beállított hozzánk, és este közölte, hogy nem szeretne hazamenni, mert összevesztek apósommal és nem bírja látni. Férjemmel egy 50 m2-s panelban élünk, másfél szobás, az egyikben mi vagyunk, a másikban a 8 éves kislányunk. A többi helység pedig kicsi. Ruhát, ételt, italt, mindent állunk neki 5 hete, és képes a kislány szobájában egy felfújható gumicsónakban aludni. Sajnos szerényebb körülmények között élünk, örülünk, hogy kettőnk fizetéséből kijövünk hárman, ezért Ő még pluszban megterhelő bármennyire is csúnyán hangzik. A lelki oldaláról már nem is beszélve. Egy edényt nem mosogat el, egyszer meg nem főz, tévézik egész nap és eszik. Tegnap este betelt a pohár! Kislányommal beszélgettünk, mikor lecsukta ránk a villanyt és ilyet szólt: - Egy kicsi babának este 19-kor ágyba kell bújni, jó éjt anya. Közöltem vele, hogy már rég nem kicsi baba és itt nem szokás 19:00-kor aludni és ha ez nem tetszik akár haza is evezhet a kis gumicsónakjával. Erre elkezdett sírni férjemnek, hogy megalázom az emberi mivoltjában. Férjem mondta neki óvatosan, hogy jobb lenne mindenkinek otthon a megszokott környezetében... de semmi. Apósomat többször kértük, hogy hívja haza, de csak azt hajtja, hogy egy kis ideig még hagyj pihenjen már idegileg -_-
2015. dec. 10. 19:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Összerakni a cókmókját és kivágni az ajtó elé. Én még a buszjegyét is fizetném csak menjen.

Egyébként nincs esetleg valaki, akinek át lehetne passzolni, valami rokon?

2015. dec. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Miért óvatosan beszél vele a férjed? Szó nélkül bepofátlankodott határozatlan időre az otthonotokba és ráadásul nem is viselkedik úgy, ahogy elvárható lenne.

Én közölném vele a férjed helyében (illetve közöltem volna már a legelején), hogy ha ilyen helyzetbe került, x ideig maradhat ilyen és ilyen feltételekkel, pl. hagyjon teret nektek, a kiadásokba szálljon be, segítsen a házimunkában, bevásárlásban. Ha pedig letelik az idő, mindenki érdekében más megoldást kell találni, ha nem akar a férjénél maradni. Bár eddig élősködött rajtatok, még nem késő változtatni.

2015. dec. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

"hogy nem szeretne hazamenni, mert összevesztek apósommal és nem bírja látn"


Jól össze kell vele veszni és akkor titeket se akar látni. :D


Mond meg neki, hogy menjen haza és kész.

2015. dec. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
97%
Akkor most kiderítem hol laksz, és hozzátok költözök :D
2015. dec. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy egyenesen és tisztén megmondjátok neki, hogy menjen haza. Holnapra csomagoljon össze, különben ki lesz dobva. Ha nem ért a szép szóból, akkor cucc a lakás elé, esetleg megveszitek neki a vonat- vagy buszjegyet (de már azt sem kéne), és zár lecserél. A férjed ne óvatoskodjon, hanem beszéljen egyenesen, határozottan. Nem hatéves, hogy be legyen tojva az anyjától!


Anyósod azon az ürügyön, hogy összeveszett a férjével, ne telepedjen a ti nyakatokra. A férjed álljon a sarkára, mert anyós ott-léte tönkreteszi a ti családotokat is.

2015. dec. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Lyukaszd ki a csónakot:)
2015. dec. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor mindig elcsodálkozom, hogy egyeseknek mekkora türelme van és milyen hatalmas empátia szorult beléjük, szóval valószínűleg velem van a gond.

Személy szerint 1 napra befogadtam volna, amíg eldönti, hogy haza megy, más rokonhoz, avagy szállodába. Anyósom magánélete nem tartozik rám, nem nekem kell megoldani és főleg nem elviselni.

Após is jó fej azért, vigye haza, vagy ahová akarja, miért tőletek várja el a pesztrálást?


Szóval adnék neki nagyon rövid határidőt, ami szerintem már le is telt. Mehet haza, készülődjön a karácsonyra.

2015. dec. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

csomagját összepakolod

kiteszed az ajtó elé

és csók!


vagy megmondod, hogy oké: akkor 5e a villany, 5e a gáz, 20 a kaja stb...


amúgy férjed felnő végre és kiteszi az anyucit????

2015. dec. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Anyós ne játsza el a nagy halált. Anyós és após is felnőtt emberek, oldják meg a problémáikat a saját fedelük alatt. Amit csinál, az konkrétan élősködés. Nem normális viselkedés és mivel - remélhetőleg - ő is érzi ezt, csak rájátszik azzal a dumával, hogy "megalázod az emberi mivoltjában."


Ahol éltek, az a ti életteretek. Nincs ott helye. Intelligensen, normálisan, de karakteresen és ellentmondást nem tűrően tudatni kell vele, lehetőleg férjeddel közösen, hogy elég, eddig és ne tovább. Idegileg, érzelmileg, anyagilag is készek lesztek, ha ez így folytatódik.


Csak ti tudtok fellépni ellene, és csak számára negatív módon. De ezt be kell vállalnotok, mert így nyerhető vissza a nyugalmatok. Ruháját segíteni összepakolni, taxiba/autóba/vonatra/buszra felsegíteni, hazakísérni. Nincs más.

2015. dec. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
95%

Megfőzök és mosogatok! Mehetek?

A gumicsónak nekem is megfelel, és nem zavar a lámpa 19:00 után! Lehetek alternatíva?

Bocs! De tényleg brutál türelmed van, én lehet már az első héten berekedtem volna, de hogy még otthon is hallotta volna az tuti!

2015. dec. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!