Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan készítsek paludáriumot?

Hogyan készítsek paludáriumot?

Figyelt kérdés

Szeretnék csinálni a nappaliba paludáriumot,de valami mutatósat.


Kb.mekkora terráriumot javasoltok?(hely van bőven úgyhogy...)


Szép növényeket(pl.mohafajtákat,trópusi növényeket,orchídea,húsevő növények...) szeretnék bele tenni,meg állatokat is:halakat,kétéltűeket,hüllők,hangyák-ezek tudnák tisztítani is a terráriumot,továbbá élelem forrás hüllőknek(gondoltam ilyen vöröshangyára,mint amik vannak az amazonas erdőbe is,de lehet más fajta is csak bírja a páràt és a vizet,és sok ,legyen belőlük),viszont nem is akarom teletömni a terráriumot állatokkal,mivel nem nagyon szeretném takarítani=}nem akarok minden fajta àllatot bele tenni ,mint amiket felsoroltam,csak szóba jöhet,és lehetőleg ne zavarják egymást!


Alulra mindenképp vizet szeretnék tenni,amibe halakat(itt is inkább olyan kéne ami megeszi a bogarakat,mivel a hüllőket is bogárral kell etetni)


Felül lennének a növènyek,párásító,fa(kéreg ami csak ki fog lógni a háttérből,vagy rá lesznek ültetve a növények)


További tippeket,ötleteket várok!!! Ha van nektek is akkor képet is küldhettek



2020. máj. 27. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű feladat. Én viváriumot szeretnék építeni, de még csak az alapismereteket gyűjtögetem.

Ha van helyed, akkor minél nagyobbat csinálj szerintem.

Szerintem akkor jó egy ilyen, és az is a lényege, hogy egy adott flórát és faunát modellez. Ha Amazonas őserdő, akkor olyan növényeket és állatokat kell beletenni, amik ott honosak.

Nagyon fontos a szellőzés, párásítás, hőmérséklet, napszakok, évszakok modellezése. Megfelelő színhőmérsékletű lámpákkal a fény biztosítása.

Olvastam valakinél, hogy még az időjárás ciklikusságát is megoldotta. Köd, eső, stb.

Ha jól építed meg, akkor pár nap alatt beáll az anyagok körforgása és kialakul egy olyan ökoszisztéma, ami minimális beavatkozással fenntarja magát. Az állatokat csak akkor szabad majd belerakni, ha ez a folyamat már működik.

Összességében minél több információm van, annál biztosabb vagyok benne, hogy nem tudom egyedül összehozni :)

A takarítás: azt nem fogod megúszni. Mindenhol azt olvasom, hogy a vízkövesedéssel nem tudnak mit kezdeni.

Az algásodás ellen is védekezni kell. Erre vannak jó leírások.


Itt van egy nagyon részletes leírás. Igaz ez akváriumhoz készült, de nagyon sok hasznos infó van benne, ami idevág.


[link]

2020. máj. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Valami állatfajtát (hüllőt) nem tudsz javasolni?
2020. jún. 1. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!