Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Igaz,hogy a 70es,80as években...

Igaz,hogy a 70es,80as években Magyarországon szinte mindenhol tálcás(lapos öblítésű) wc csésze voot?

Figyelt kérdés
Mert szüleimtől,nagyszüleimtől úgy hallottam,hogy akkoriban szinte mindenhol az volt. A csobbanós fajta csak elvétve volt megtalálható. Manapság meg kb. fele-fele arányban található meg szerintem. Én is utálom nagyon a csobbanós fajtát,mert ha nem rakok papírt bele,akkor felcsobban,ami nagyon higiéniátlan,undorító.

2020. jún. 14. 16:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
92%
Én a 80-as években voltam gyerek, de sosem találkoztam csobbanóssal. Aztán a 90-es évek végén, amikor beépítettük a tetőteret, oda csobbanós került. Utáltam, mert mindig beterített. Most nálam már lapos van.
2020. jún. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ez helyfüggő lehetett akkor, mert a Balaton mellett több helyen is csobbanós fajta volt, nem is hívtuk annak, mert csak olyan volt.

Pesten is olyan volt a 70-es években. Laposat a 80-as években láttam először, és azért nem tetszett, mert több vizet használ az öblítéshez. Azaz pocsékol.

2020. júl. 7. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
82%
Igaz.
2020. júl. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
90%

A lapos előnye, hogy ha netán beleejtesz véletlenül valamit, könnyebben kiszeded. Pl. nagyon sokan beleejtenek mobiltelefont! Nekem volt, hogy a wc feletti polcról leborult minden, szerencsére nem törött el semmi és nem is úszott el, ki lehetett halászni és lemosni, de pl szutykos vizet vödörből a wc-be öntve véletlenül szivacsot is öntöttem wc-be, amit legalább ki tudtam halászni, nem csúszott egyből le, és nem okozott dugulást.

Céges wc-k szoktak csobbanósak lenni, meg közintézményekben láttam jobbára ilyeneket, volt rokonom aki a hagyományos wc-t ilyenre cserélte, pár év múlva meg vett mégis hagyományost. Én se szeretem a csobbanóst, szerintem se higiénikus a felcsapódó víz, egy közös wc-t cégnél, intézményekben stb nem takarítanak annyira.... Amíg valaki nem tapasztalja a fentieket, lehet hogy nem is gondolja, milyen nyűgjei vannak a csobbanósnak :) Izlés dolga, kinek mi tetszik.

2020. júl. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nagyon szépen leírtad a lényeget. Amúgy ha nem használod éppen a wct,ráhajtod a tetejét,az ilyen baleseteket meg lehet előzni.
2020. júl. 29. 21:34
 16/21 anonim ***** válasza:
74%
Köszi :) Nem tudom, de megszoktam hogy nem hajtom le a tetőt csak a 'karikát'... Ha wc-re rohan az ember még az a másodperc is számit, pláne éjjel, ha félhomályban nem kapcsolom fel a villanyt a wc-ben nehogy felébresszem a kutyát, csak a folyosóról beszűrődő mozgásérzékelős lámpa fényében motoszkálok... :)
2020. júl. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
36%
Azonkívül láttam régen ilyen hülye filmeket, hogy bogarak meg patkány mászott ki a wc csészén, meg patkányt már többször fogott az udvaron múlt évben a kutya, mindig belenézek nincs-e benne valami állat... :) Tudom badarság, de vannak ilyen hülyeségei az embernek... :)
2020. júl. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem huzgálsz le kajamaradékokat a wc-be, akkor egész biztosan egyetlen patkány sem fog visszajönni a wc-n.
2020. júl. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
95%
Láttam már olyat hogy feljön a patkány, nem annak fügvénye hogy mit húzol le, hanem annak hogy a csövön fel tud-e mászni/illetve hogy a főágba megy-e a szennyvízcsöved!
2020. júl. 31. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
91%
Azért 80as években is találkoztam rengeteg csobbanóssal, de én is a lapost szeretem jobban, nekem otthon az van.
2020. júl. 31. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!