Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogy döntöttél választottál,...

Hogy döntöttél választottál, amikor a lakást rendezgetted, csinosítottad?

Figyelt kérdés

Fixen megvan az új bútor, csempe, járólap, parketta.

De ezek után olyan káosz van a fejemben, hogy hová mi kerüljön.

Színek, dekorációk, függönyök....

Külön külön jók is, de vegyítve borzalom lenne, nem tudnék egyet innen egyet onnan választani.

Annyira beleélem magam a felújításba, és annyi ötletem van, és nem tudok választani.

Családom szintén tanácstalan, amelyik nekem tetszik az lesz. Ki hogyan választaná?


2020. jún. 22. 05:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogyha mintás a kárpitod, akkor a szőnyeged, függönyöd ne legyen mintás. Vagy ha a szőnyeged mintás, a kárpitod ne legyen az, mert a különböző minták borzasztó zavaróak tudnak lenni.

Biztos sokszor hallottad a lakberendezésben a "letisztult" kifejezést, az nagyjából arra utal, hogy harmonikusan illeszkedjenek egymáshoz a színek, minták, ne legyen zsúfolt és kaotikus az összkép.

Itt nagyon jól elmesélik neked a színek jelentőségét, az otthonod kialakításánál:

[link]

2020. jún. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rengeteg ízlésformáló lakberendezési ötlet van a neten, ha nincs egyéni elképzelésed. Nézegesd ezeket az oldalakat és amelyik megtetszik, azt próbáld a saját lehetőségeidbe beilleszteni!
2020. jún. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell mindent egyszerre beszerezni.

Ha van az ötleteid között olyan, aminek azon kívül, hogy tetszik, plusz érzelmi értéke van számodra, azt szerezd be / használd fel, aztán majd darabonként megérik benned, hogy mi az, ami valóban kell. És persze van olyan, hogy ami kell, az nem lesz épp akkor, csak hónapok, akár évek múlva és az is lehet, hogy meglátsz valamit, és bekattan, hogy "na, ez kell nekem".

Amúgy én nagyon érzelemvezérelt vagyok ebben, a régi családi darabokat igyekezte elsősorban beilleszteni. A második nagy csoport az volt, amit megláttam, és "beleszerettem". De volt pár olyan darab, amiről nagyon konkrét elképzelésem volt, és akár évekig vártam rájuk.

Türelem!

2020. jún. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az egyik pillanatban egy romantikus, lágy elképzelésem van. Utána merev, túl tiszta, utána zsúfolt, rusztikus...

A berendezés egyszerű, jól variálható, csak utánna a ház további hangulata nem forrt ki.

Legyen praktikus, fiatalos, de ne legyen gyerekes, kényelmes, tágas etc.

Valahogy a műszaki része megy, de az apró, otthonosítás az már nem az én terepem.

Lehet inkább az ötletek pihentetése kéne. 🤣

Amit kaptam linket, ott is volt 3olyan kép, amik ütik egymást, mégse tudnék választani, mindegyiket... 🤣

Túlzottan jóra akarom

2020. jún. 22. 08:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor fizess egy belsőépítésznek, lakberendezőnek. Majdnem olyan semmitérők, mint coach-ok, de talán neked pont tudnak segíteni egy harmonikus teret összerakni.
2020. jún. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!