Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Van valamilyen hatása a...

Van valamilyen hatása a falszínnek? Pl hogy a piros irritáló lehet az embernek!?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy a piros elvileg irritáló hatást vált ki az emberekből. A kéknek és a rózsaszínnek van ilyesmi hatása??
2010. aug. 2. 00:17
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Hát most őszintén értelmes egy lakás falát pirosra festeni csak úgy kapásból nem hülyeség?
2010. aug. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
nekem eddig kék, nem régtől pedig rózsaszín a szobám, engem megnyugtat. 1 évig voltam együtt egy pasival, akinek piros volt a szobája, én ott szorongtam és rosszul éreztem magam:S
2010. aug. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem volt rózsaszín, igazából semmilyen hatást nem váltott ki, mint ahogy a mostani fehér sem. most pirosra szeretném festeni, szerintem nem irritáló, az ágyam is piros-arany színű, meg még egy csomó dísz is a szobában, jól fog kinézni.
2010. aug. 2. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Aktív,Élénkítő hatású színek: zöldes-sárga, világos- narancs.


Serkentő, izgató hatású színek: lila-vörös, piros


Passzív, lehangoló hatású színek: kékes-lila, zöldes-kék


Tudományos vizsgálatok kimutatták h egyes színek nemcsak az emberi közérzetet hanem a gyomor- és a bélműködést i megtudják változtatni. Az evés közben zöld fénnyel megvilágított étel hányingert álthat kitehát étvágycsökkentő hatású, míg a sárga szín és környezet étvágyat fokoz, az anyagcserétjavítja, a lila szín a mozgatóidegek működését lassítja, a vörös szín izgató hatást vált ki stb.


Ezt írja a könyvem. Szobafestőés mázoló (tapétázó) szakmai ismeretek 1. (2005)

2010. aug. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2010. aug. 2. 21:41
 6/6 Andrea8606 válasza:
Nekünk a hálónk pirosra lett meszelve és nagyon nyugtató főleg ha körbe meg tapéta csíkot ragasztasz fől!
2010. aug. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!