Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Napernyő alap rögzítés mivel...

Napernyő alap rögzítés mivel érdemes?

Figyelt kérdés

Vettem egy ilyen napernyőt:

[link]


Gondoltam nem veszek 10ezrekért hozzá külön nehezéket vagy nehezékes talpat. Vettem 4x30kg betont, gondoltam majd csinálok neki alapot, vasalom, belepakolok 4 menetes szárat úgy, hogy soha nem szakad ki és 4 helyen tudom rögzíteni vele az ernyő talpait.


A gond, hogy rájöttem, a megfelelő alaphoz kevés a 4 zsák, kell még 4. Magyarul egy 13kg-os napernyőhöz 240kg -os alapot csinálnék. Az tuti, hogy atomstabil lenne, de lehet túlzás, ráadásul nem lehet mozgatni.


Gondoltam veszek mégis hozzá talpat, ez elvileg 40kg feltöltve.

[link]


Szerintetek mi a jó megoldás? A 40kg megtartaná ezt a fajta ernyőt?



2020. júl. 10. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Én itthon egy kis tehergépkocsi abroncsát öntöttem ki betonnal, közepébe meg raktam egy vascsövet amibe a napernyőt dugom.

A végén lefestettem fehér akril festékkel (kiválóan megmarad a gumin is) messziről meg sem mondani, hogy abroncs van kiöntve betonnal.

Viharban meg sem moccan, kb 90kg.


40 kilós talp lepkefing, egy nagyobb szél simán eldönti mint egy szál ropit. (láttam már ilyet élőben)

2020. júl. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát akkor lehet mégis maradok az eredeti tervnél, ha már 90kg, akkor már lehet 200 is, mozgatni egyiket se lehet. De akkor már nem szarozom a menetes szárral, hanem bebetonozom a talpat egy az egyben.
2020. júl. 10. 20:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi egy vastagabb vascsövet leszúrtunk a földbe, és abba tettük, oldalról csavar rögzíti. Szerintem amúgy ezt készen árulták még valamelyik korábbihoz. Még soha nem döntötte fel se szél, se vihar, pedig már évek óta megvan.
2020. júl. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi hegesztettünk egy hasonló talpat szögvasból és raktunk rá 8 db 40x40 centis járdalapot. Kb. 160 kg, 4,5 méteres napernyő.


[link]


[link]

2020. júl. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!