Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Új "szobám" lesz. Hogyan...

Új "szobám" lesz. Hogyan dobjam fel? Olvassˇˇ

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk, és van egy melléképületünk. (háló, konyha, nappali, fürdőszoba) Most leköltözöm oda, de szeretném feldobni, mert elég egyhangú. Most lett kifestve az egész, vízszintesen van elválasztva a fal, és felül nagyon halvány árnyalata van annak a színnek, ami alul erősebb (remélem érthető :)) de nem nagyon egyenes az elválasztás, olyan mintha én csináltam volna :S

Akármilyen ötletet szívesen veszek, nemcsak a fallal kapcsolatban.

Ja és elég régiesek a bútorok. Szerintetek jó ha ágytakarót rakok rájuk?

Előre is köszi a válaszokat!

16/L


2010. aug. 3. 01:14
 1/9 anonim válasza:
56%

rakj ki posztereket óriási phééniszekről!!

najó ne pont azokról, hanem amik neked tetszenek :D xD

2010. aug. 3. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

ehh:D még külön "házat" kap :D nekem is jól jönne..xD

nah gondolkozom és adok pár tippet :D

előszöris: szerintem fesd át újra az egész épületet :D kenhetsz rá mindenféle festéket, összevissza, akár tenyérnyomok vagy bármi :D megkérheted a barátaidat is, hogy segítsenek "összemocskolni" a falat :D minél színesebb és egyedibb, annál jobb :P akkor ugye falra tehetsz képeket, nyomtathatsz is ki magadról, állataidról, barátokkal közös képeket..:D azt fel egy kartonlapra, szépen kidíszítve..:D egyedi függönyt..:D szúrkálhatsz rá gombostűvel pl újságból kivágott képeket..:D a bútorokra meg ne rakj semmit, inkább dobd fel őket :D új fogók, kis festék..:D indítsd be a fantáziád :D annyi mindent tudsz csinálni.. akkor ha vannak kagylóid, vagy üveggolyók, vagy bármi ilyesmi, akár szárított virágok, legfőképp rózsák, azokkal is fel lehet dobni nagyon mindent :)

hajrá :D

2010. aug. 3. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A vízszíntes festésre ami hullámos, ode nézzél tapétaboltban hasonló árnyalatű papír csíkot,

vagy tapétaszegélyt vagy hogy hívják ezt,

azokból van sokféle mintás, ami jól néz ki.

Aztán ragaszd fel az elválasztásra és máris egyenes lesz, és szebb is.


A bútorok ajtajai pedig ha egyenes lamintált bútor lapok, akkor azokat simán betapétázhatod valami szép világosabb (pl juhar színű) famintás öntapadós tapétával.


Pl: a Bp, VI. Thököly út 27-ben van egy jó tapéta bolt.


A famintás 65cm széles tapétának 720Ft métere,

a 45 cm szélesnek meg kb 570Ft ha jól emlékszem.


Betapétázod úgy hogy ne legyen buborékos, aztán szikével=sniccerrel levágod a tapéta széleit szépen. Szikét pl kapsz talán egy 100Ft-os boltban, vagy barkácsboltban is, pl Obi-ban.


Csak azért tudom ez most, mert nemrég áttapétáztam egy ronda asztalt, és most gyönyörű lett. Nem mondanád meg róla hogy tapéta van rajta, azt hinnéd új bútor :)

2010. aug. 3. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A tapétacsíkot más szóval bordűrnek hívják. Én is most vettem a szobámba,mert itt sem lett egyenesen elválasztva a két szín(alul narancs,feljebbb vanília). Én a bauhausban vettem nekem 20 méternyi kellett,és hál' istennek találtam olyat ami 10méteres tekercs(kb.10-12centi széles bordűr),ebből kellett ugye kettő,és 1800 forint volt egy tekercs,így egész olcsón megúsztam,és nagyon megdobta az egész festést!
2010. aug. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Ma 01.51.Grat az ötlethez.Mi is ilyen nagyon kreatív kretén után szívunk teli torokból.A kedves csajszi albérletbe volt a házba amit mi megvettünk a volt tulaj mielőtt ők beköltöztek kifestette a falakat.A csaj meg kérdezés nélkül kipingálta a falakat ablakokat bútorokat.Az egyik szoba piros ,másik lila és virágminta,a fürdő fos zöld fehér tenyérnyommal.Mi megvettük a házat és kínlódunk a mocskot eltüntetni a falról.Úgyhogy adj csak a kérdezőnek ilyen ötleteket.Majd csak a szülei kiakadnak rajta,főleg hogy kifestettek neki.

kérdező szerintem tegyél ki képeket tedd otthonossá a lakrészed.


25/N

2010. aug. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó! A lányt aki kipingálta virágokkal a falakat,véletlenül nem V. Eszternek hívják?
2010. aug. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! Volt egy másik kérdés, még régebben, oda sokat írtam azokat bemásolom. Lehet, hogy olyat is írok, amire neked nincs szükséged, de majd válogass! ;) Tehát:



Én is szoba-átalakítás előtt állok. Bár nem költözök, de meg lesz csinálva. (amúgy 14/L vagyok)

Még konkrétan nem tudom milyen lesz, de valami olyat szeretnék mindenképp, ami egy stílusú. Most (még:P) van benne mindenféle, ami tetszik, de kicsit csúfolt lett. Ha Neked tényleg nagy az a padlás, akkor csak örülj. De szerintem azért törekedj, hogy maradjon elég helyed. :)


Tehát ötletek:

Már írták a nagy tetőablakot. Ez nagyon jó! Világos és még jól is néz ki.

A falra tegyél ki képeket. Valami modernre gondolok. Vegyél, vagy akár te is tudsz csinálni, csak valami keretbe be kell tenni.

Szerintem szép a baldachinos ágy is. :) Persze ez stílusfüggő. Azért itt vannak képek is:

[link]

Amúgy ha padlás, akkor én biztos valami fa-padlót választanék. Valami sötétet világos fallal.

Mondjuk a fal lehet fehér, vagy valami más világos szín és egy másik világos színnel (ami azért erősebb mint a fehér) virágokat. Nekem tetszene. :D

Az akvárium ötlet is bejön. HA van lehetőséged, sztem mindenképp.

Ja és jut eszembe! Ha szereted az ilyen régi dolgokat, akkor igazán padlásra illene valamilyen régi doboz. Tudod, mint a filmekbe. : DD

Pakolhatsz bele és hogy hangulatosabb legyen, festhetnél is rá vmi szépet, ami tetszik!


Most nem jut eszembe több, remélem segítettem! ;)



Harmadik válaszoló vagyok ismét. :D (14/L)

Ahogy olvastam ezt a "döglős sarkot", eszembejutott oda valami:

babzsákfotel. :P Vagyis nem babzsák, hanem hungarocel-golyók vannak benne. Nekem van, nagyon kényelmes. Imádom! Meg tudod otthon is csinálni ha veszel anyagot (amit varrónővel összevrratsz) és így olyat csinál(tatsz), amilyet akarsz. :) Mondjuk vmi retros mintájú anyaggal.


De még vannak ötleteim. (:

-Láva/sólámpa. Nem is kell vmelyik, talán egy ilyen stílusú "szobába" jobban illene vmi szimpla színes (!) lámpa. Nagyon jó kis hangulatfényt tud csinálni. ;)

-Sok gyertya. Esetleg illatos, ha szereted. Hangulatot mindenképp javítja és barátságosabbá teheti a szobát.

-kisasztal. Négyzet alakú, nagyon alacsony. Veszel kettő ugyanolyat, csak más színűt. Én konkrétan fekete-fehérben láttam, nagyon jól nézett ki. De persze lehet más színekben is gondolkodni, amilyen tetszik és illik a szobához.

-nem az én stílusom, de nem rossz: régi lemezt a falra feltenni. :D (bakelitlemez) pl itt van egy:

[link]

Hasonlót, valami más mintával. Lehet, hogy a szüleidnek vannak még, de ha nincs, olcsón hozzá lehet jutni.


Megint nem jut több az eszembe, de írd be a google képkeresőjébe, hogy TETŐTÉR, vagy PADLÁSSZOBA.

Nézegesd mi tetszik! ;)



14/l vagyok...harmadszorra is :D


Ha mégis tetszik a virág ötlet, akkor egy tipp, ami szerintem nagyon jól néz ki :P

-Szerencsebambusz. Olyan spirál alakú. Itt van kép is:

[link]

[link]

Nekem úgy tetszene, hogy egy kicsit hosszú, keskeny vázába beleteszel csak 1-et. És a váza színes. :P Az olyan retros. :)


És megint vannak új ötleteim. :)

-a fal. Ugye írtam, hogy világos (fehér) falon egy sötétebb világos színnel vmi virágokat. Na. Ha esetleg nem jön be, vagy ez jobban akkor: csíkos tapéta. Olyan, amibe több a szín. Az is szintén retro.

Bár ha nagyon színes, kicsit elvesztené azt a "padlás hangulatát" Azért szép, itt van kép is:

[link] -- itt a 2.-ra gondoltam. Habár jó az 1. is, de sötét lenne sztem. De Te tudod. :)

[link]

[link]


És a virágos ötlet alatt valami hasonlóra gonoltam:

[link]


-szőnyeg? :D Valami kisebb. Már írtam korábban, hohy valami sötét árnyalatú fa padló tetszene, amiről küldtél is képet. Tehát nem az egész helységre szőnyeg, hanem csak kör, vagy amilyen tetszik. Ezt tudnám elképzelni a "döglős saroknál" kör alakúan:

[link]


-a színes lámpát meg lehetne úgy csinálni, hogy valami megfelelő anyagból vágsz ki virágot, szíves, vagy akármit amit akarsz, belűről ráragasztod a lámpára és amikor fölkapcsolod a falra kivilágítja. :D

-ha színes lámpád nem lesz, de szeretnél "színes fényt", akkor vedd ki az égőt és fessd be (persze vmi megfelelő festétkkel). Amikor vissza lesz tekerve az égő és felkapcsolod, máris színes. Bár gondolom lesz jó lámpád, ezt csak megjegyeztem.

-a plafonról lógathatnál be kivágott formákat :) Lehet kapni ilyen speciális anyagot a hobbi-boltokba, nem tudom a nevét, de eszméletlen jól néz ki. Tehát kivágsz valamilyen formát, és lelógatod valamelyik gerendáról ha van. De bármiről lógathatod. (nem tudom mennyire jön be ez az ötlet...)

-Montázs...Ú, nekem annyira tetszenek...:P Ha retrosat akarsz, akkor nagyon színesen, ha pedig hagyományosabbat, akkor fekete-fehéret.

[link] --- imádom. :)

- Akassz fel szárított virágot. pl. rózsát. (:

-Ezt most találtam csak. :

[link]

Nagyon tetszik, én mindenképp rakok majd valami ilyesmit, csak mást teszek rá. A virág okés, de amúgy mást. :)


Nem jut eszembe most semmi, ha majd igen, akkor megírom.

Most én is kedvet kaptam, hogy tovább folytassam a szobám tervezését...:D

Remélem jókat írtam azért...:)



Szia! 14L vagyok...azt hiszem negyedszerre is. :)

Na. Mostmár nincs annyi ötletem, de azért leírom.

-színes ágynemű(huzat): csíkos, kockás, akármilyen. :) Képeket is küldök, bár nem huzat, csak hogy milyen minta lenne jó:

[link] -- itt ugye több is van

[link]

[link]

[link] -- ez már nem annyira retros, de ha a stílusod, szerintem nagyon jó.


Itt pedig vannak még, válogathatsz: [link]


Ja és ezek nem csak ágyneműhuzatnak, hanem akármi másnak is jó egy ilyen szobába. :D


De azért figyelj, hogy ne legyen túl színes, az sem szép. Tehát vannak egyszerűbb minták is, ami illik a színes falhoz:

[link]

[link]

[link]


Esetleg ha tetszik, lehetne zebra mintás is. :D

De olyan minta is jólenne, amin olyan formák vannak, amiket kivágsz és fellógatsz, vagy ami a lámpába lesz. (ha lesz:D)


Jó, most haggyuk már az ágyneműt. :D


-szekrény: valami hasonló színű nagyon illene (szerintem) oda. Nekem is hasonló lesz. :)

[link]


Megint nem jut eszembe más...ezek most nem voltak annyira nyerő ötletek, de azért remélem jók. :D



Ja, és most nézek egy polcot, ami nekem nagyon tetszik. Lehet, hogy írtam már, nincs kedvem végigolvasni, tehát belinkelem:D

[link]

[link]


Jaaa, nemtudom, lehet, hogy ezt is küldtem már, azért ezt is linkelem:)

[link]



Na ennyi, sok sikert a szobához! ;)

2010. aug. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
utolsó, de aranyos vagy...:) lelkes;)
2010. aug. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

wáóó :) köszönöm a sok ötletet, főleg a 14/L-nak, nagyon kreatív vagy :D babzsákfotelem meg lávalámpám van, szóval döglős sarok tuti lesz :) én is akartam halakat, de van 3 papagájom, és két törpenyuszim, szóval nem nagyon maradna rájuk se pénzem, se energiám :S (amúgy az akváriumot elég nehéz tisztítani nem?)

azt a rombolós szobafestést is kipróbálnám, csak nem az én szobámon, mert azthiszem nem nagyon tolerálnák :)

mégegyszer köszi az ötleteket, és nyugodtan írhattok még :)

2010. aug. 3. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!