Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Minek találnak ki minden...

Minek találnak ki minden évben “divatos színeket”?

Figyelt kérdés
Minden lakberendezési újságban, portálon, videóban elhangzik, hogy mik az adott év legtrendibb színei. Ezek a színek évente változnak. Ha én idén befestem a falamat kékre, jovőre a sárga lesz trendi (képletesen szólva). Nyilván nem fog az ember évente festetni/tapétázni, akkor meg mi értelme van ennek? Értem, ha valaki épp most áll felújítás előtt, végiglapozgatja valamelyik lakberendezési lapot, és kifesti a házát az éppen aktuális színnel. De következő évre már elavult lesz. Biztos sokan emlékeznek rá, pár éve mekkora divat volt a narancsárga, meg ezek az élénk színek, kost meg ezek a semleges bézs színek hódítanak. Szerintem célszerű a saját ízlés szerint kiválasztani a színt.

2020. júl. 19. 23:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem a "divatszínek" alapján festeném ki a lakásomat, hanem ami nekem tetszik.

Nekem pl. az ősz színei tetszenek, a lakásom kárpitjai is ezt tükrözik. A falam viszont MINDIG fehér nem véletlenül. Amikor színes falaim voltak, azt viszonylag rövid idő alatt meguntam, a fehéret meg nem. Amellett hogy tisztaságot sugároz, nagyítja a teret, a legkönnyebben javítható, ha bármilyen falhiba keletkezik.

Az én házam az én váram, nem érdekel a divat!

2020. júl. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
93%
Azért, hogy aki ezek alapján állítja össze otthonát, az időről időre kiadjon pénzt ezekért, illetve a másik opció, hogy akinek eddig nem mutattak valami tetszőt, az most megtalálja azt végre, ami neki tetszik, és elhiggye, hogy nem tud nélküle élni.
2020. júl. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Ez inkabb a szakmanak szol, nem az atlag Marisnak, akinek tavaly korall szinu volt a lakasa, az most fesse at navy kekre.
2020. júl. 20. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Vágykeltés. Egyfajta keretet határoznak meg arra, hogy milyen jellegű, milyen színű bútorok iránt legyen kereslet. Tudatosan irányított dologról van szó.
2020. júl. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Ezek általában csak irányadó dolgok... Viszont mindig hozzá teszik azt is hogy az a legdivatosabb amit te szeretsz. És a fehér/szürke falak sosem mennek ki a divatból mert semlegesek mindenhez passzol.
2020. júl. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 nemaRendőrség ***** válasza:
6%

@5

Irodákban!

Otthonokba nem való

2020. júl. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%
Te mindenhol ott vagy? Kösd már fel magad
2020. júl. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egy pozitív válaszod nem volt még
2020. júl. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mindig próbálnak újdonságot eladni, piacot generálni. Ennyi igazából az ok. Az emberek szeretik követni az újat, a fiatalság, informáltság, a lehetőségek, ugyanakkor az elfogadás, beilleszkedés érzését, ezért követik a divatot. Mondjuk pont évente újrafestetni csak emiatt kevesen fognak, de ahogy lakberendezésben, úgy a textíliákban, csomagolásokon, reklámokban... stb. mindig vannak trendek (kezdve a telefonok hátuljától a focimezekig:)). Szokott lenni év Pantone színe is, érdemes megnézni :) De mivel azért az emberi szem számára nincs olyan végtelenül sok megkülönböztethető szín, azért mindig vissza-visszatérnek ugyanazok. Nincs igazából már új a nap alatt, csak akik ezzel foglalkoznak, azoknak ügyesen kell újrahasznosítani a régit.
2020. júl. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ahogy telik az idő úgy változik az ízlés és az aktuális trendek is. Nincs ebben semmi új.


Ha nem lenne minden évben valami, akkor még mindig eléldegélnénk a nagymama bútoraival a virágmintás tapétával meg 15x15 fehér csempével kirakott panelben.

2020. júl. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!